رسانه خبری پیامِ ایرانی

هزاران وبسایت اسرائیلی هک شد


هکرها با رخنه به یک سرور اسرائیلی به هزاران وبسایت دسترسی پیدا کردندحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

هکرها با رخنه به یک سرور اسرائیلی به هزاران وبسایت دسترسی پیدا کردند

هکرها با دستکاری هزاران وبسایت اسرائیلی، فیلمی را روی صفحه اول آنها گذاشته‌اند که “نابودی اسرائیل” را به تصویر می‌کشد.

روزنامه هاآرتص در گزارشی نوشته که هکرها بعد از رخنه به سروری که میزبان این وبسایت‌ها بوده، فیلم ضد اسرائیلی را روی صفحه اول آن‌ها گذاشته‌اند.

شرکت “یوپرس” که صاحب این سرورهاست، مدعی شده که ایران پشت این اقدام بوده است اما هیچ مدرکی دال بر این ادعا ارائه نکرده‌اند.

به گفته یوپرس، هکرها که خود را با نام “هکرهای منجی” معرفی کرده‌اند با استفاده از نقصی که در سیستم مدیریت محتوای وردپرس وجود دارد توانسته‌اند سرور را هک کنند.

در فیلمی که این هکرها روی وبسایت‌ها قرار داده‌اند، به انگلیسی و عبری نوشته شده “مدتهاست که شمارش معکوس نابودی اسرائیل شروع شده است.”

این عبارت مشابه شعارهایی است که در تبلیغات رسمی ایران علیه اسرائیل استفاده می‌شود، به ویژه پس از اظهارنظر آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، درباره آینده اسرائیل.

وبسایت سی‌تک نوشته که در میان وبسایت‌های هک شده هم وبسایت‌هایی از نمایندگان چپ‌گرای مجلس به چشم می‌خورد و هم وبسایت رستوران‌ها، سازمان‌های غیردولتی و شهرداری‌ها.

حمله به سرورهای یوپرس بعد از چند حمله سایبری ایرانی‌ها و اسرائیلی‌ها به هم انجام شده است.

هکرها با ورود به یک سرور می‌توانند تعداد بیشتری وبسایت را دستکاری کنند و به همین دلیل سرورها بیشتر هدف حملات آنها قرار می‌گیرند.

‘روز قدس’

روزنامه هاآرتص نظر یک کارشناس امنیت شبکه را نوشته که معتقد است این هک کار گروهی است که به ترکیه، نوار غزه و شمال آفریقا وصل هستند.

هفته پیش، مقام‌های اسرائیلی هشدار داده بودند که با نزدیکی روز قدس ممکن است حملات سایبری به وبسایت‌های اسرائیلی بیشتر شود.

رهبران ایران، آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس نام‌گذاری کرده و در این روز راهپیمایی برگزار می‌کنند.

امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا، ایران مراسم راهپیمایی روز قدس را برگزار نمی‌کند. اما مقام‌های ایرانی، از جمله رئیس جمهوری این کشور گفته‌اند که در این روز از فلسطینی‌ها حمایت معنوی می‌کنند.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران هم در روزهای اخیر مواضع تندی علیه اسرائیل گرفته که واکنش‌های بسیاری را به عهده داشته است.

آقای خامنه‌ای در یکی از توییت‌هایش به زبان انگلیسی، گفته که ایران از هر گروهی در هر جایی که باشد و با رژیم “صهیونیستی” مبارزه و مقابله کند حمایت می‌کند و در بیان این حمایت شکی به خود راه نمی‌دهد.

رهبر ایران در توییتی دیگر که علاوه بر انگلیسی به فارسی هم منتشر شده، نوشته که منظور از مخالفت با اسرائیل، یهودی ستیزی نیست. او نوشته است که «محو اسرائیل یعنی مردم مسلمان، مسیحی و یهودی فلسطین، خودشان دولتشان را انتخاب بکنند و بیگانه‌ها و اوباشی مثل نتانیاهو را بیرون کنند. محو اسراییل یعنی این، و این اتفاق خواهد افتاد.»

توییت‌های آقای خامنه‌ای با واکنش‌های بسیاری روبه‌رو شد از جمله جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به شدت این بیانات را محکوم کرد و نوشت که چنین حرف‌هایی موجب برهم زدن صلح در جهان می‌شود.

وزیرخارجه آمریکا هم توییت‌های اخیر رهبر ایران را محکوم کرد و نوشت این صحبت‌ها با سنت رواداری ایرانیان سازگاری ندارد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.