رسانه خبری پیامِ ایرانی

هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا تهدیدهای خامنه‌ای علیه اسرائیل را محکوم کرد | ایران | DWبه گزارش خبرگزاری فرانسه، جوزپ بورل در پیامی با اشاره به توییت علی خامنه‌ای نوشت: «من به شدیدترین شکل ممکن فراخوان رهبر جمهوری اسلامی برای مبارزه با اسرائیل را محکوم می‌کنم.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

جوزپ بورل افزود که این فراخوان به معنای “تهدید علیه صلح و امنیت بین‌الملل” است.

بورل در این پیام خود به توییت علی خامنه‌ای پاسخ داد که روز چهارشنبه گذشته به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی در شبکه توییتر منتشر شده بود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

خامنه‌ای نوشته بود: «محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست. ما با مردم یهود کاری نداریم…» او افزوده است: «محو اسرائیل یعنی مردم مسلمان، مسیحی و یهودی فلسطین، خودشان دولتشان را انتخاب بکنند و بیگانه‌ها و اوباشی مثل نتانیاهو را بیرون کنند. محو اسرائیل یعنی این، و این اتفاق خواهد افتاد.»

 خامنه‌ای هم‌چنین در پیام دیگری افزوده است که او از هر ملت و گروهی، در هر کجای دنیا که علیه رژیم صهیونیستی بجنگد، حمایت خواهد کرد و او در بیان این حمایت هیچ ابایی ندارد.

با انتشار این پیام خامنه‌ای، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا آن را به شدت محکوم کرد و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل را نیز به تهدیدهای متقابل واداشت. 

نتانیاهو در پاسخ خامنه‌ای، در شبکه توییتر به زبان عبری نوشت: «او باید بداند که هر رژیمی که اسرائیل را تهدید به نابودی کند، در معرض خطر مشابه قرار خواهد گرفت.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.