رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | یک متهم در تهران به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد


خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران به دلیل داشتن “رابطه خارج از ازدواج” توسط دادگاه کیفری استان تهران به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه شرق، یک متهم در تهران به دلیل داشتن رابطه خارج از ازدواج به شلاق محکوم شد.

بر اساس این گزارش، شاکی که دختری ۲۴ ساله است، ابتدای سال جاری به مأموران پلیس مراجعه کرد و مدعی شد از سوی جوانی ۳۰ ساله که مدیر یک دفتر پیشخوان نیز هست، آزار و اذیت شده است.

این دختر جوان در این خصوص گفت: “من برای انجام کاری به دفتر رفته بودم صف طولانی بود. مدیر به سمت من آمد و گفت که لازم نیست شما در صف باشید. بیایید من کارتان را انجام می‌دهم. او کارم را انجام داد و طبیعتا من در فرمی که پر کرده بودم، شماره تماسم را هم نوشتم. آن مرد بعد از مدتی با من تماس گرفت و گفت که می‌خواهد مرا ببیند. وقتی به محل قرار رفتم، او به من ابراز علاقه کرد و گفت که می‌خواهد کمی بیشتر با من آشنا شود، چون قصد ازدواج دارد. من هم قبول کردم و این‌طور بود که رابطه ما آغاز شد”.

دختر جوان مدعی شد: “روز حادثه آن مرد من را به خانه‌اش دعوت کرد. وقتی به خانه او رفتم، دیدم کسی در منزل نیست در حالی که مرد جوان به من گفته بود اعضای خانواده‌اش در خانه هستند و می‌خواهند با من آشنا شوند، من به خاطر دروغی که گفته بود از دستش عصبانی شدم و گفتم نمی‌خواهم آنجا بمانم، اما او به زور من را آزار و اذیت کرد. ما با هم درگیر شدیم و او به‌شدت من را کتک زد و حتی صدای درگیری ما را همسایه‌ها نیز شنیدند. از اتفاقی که افتاده بود، خیلی عصبانی شدم و ناراحت بودم. مرد جوان با من تماس گرفت و گفت که قصد ازدواج دارد و من شکایت نکنم، اما من آن‌قدر آشفته بودم که دیگر به هیچ چیز فکر نمی‌کردم. فردای آن روز وقتی با او تماس گرفتم، دیگر جواب تماسم را نداد. بعد هم گفت که رابطه بین ما تمام شده است و خانواده‌اش من را نمی‌خواهند. این اتفاق من را به افسردگی کشاند و وضعیت روحی‌ام را به‌شدت به‌هم ریخته است”.

با شکایت دختر جوان، مدیر دفتر پیشخوان فراخوانده شد. او قبول کرد با دختر جوان رابطه داشته، اما مدعی شد رابطه آن‌ها به زور نبوده است.

مرد جوان ادعا کرد: “من از این دختر خوشم آمد و واقعا هم قصد ازدواج با او را داشتم. عاشقش شده بودم، اما خانواده‌ام این رابطه را قبول نکردند و مادرم با مخالفت شدید به من گفت که نمی‌تواند این دختر را به عنوان عروس قبول کند. مخالفت خانواده‌ام آن‌قدر شدید بود که خانواده ام گفتند  که اگر قرار است با این دختر ازدواج کنم، یا باید او را انتخاب کنم یا مادرم را. من موضوع را به دختر جوان گفتم و توضیح دادم اگر با این شرایط بخواهیم ازدواج کنیم، خوشبخت نخواهیم شد ضمن اینکه مادرم هم برایم به خواستگاری رفته و قرار بود با یکی از دختر‌های فامیل ازدواج کنم”.

متهم مدعی شد: “من و دختر جوان با هم رابطه داشتیم و این رابطه هم در خانه ما بود و من این موضوع را قبول می‌کنم، اما اینکه می‌گوید درگیری ما به دلیل این بود که من به او تعرض کردم، درست نیست. او با من دعوا کرد، چون گفتم که ازدواجی بین ما سر نمی‌گیرد و بهتر است او نیز به دنبال سرنوشت خودش برود. با اینکه خودم از به هم خوردن این رابطه ناراحت بودم، اما انتظار نداشتم دختر جوان چنین واکنشی نشان دهد”.

بعد از گفته‌های پسر جوان و مشخص شدن نتیجه پزشکی قانونی و سایر مدارک موجود در پرونده، این متهم در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری استان تهران به اتهام داشتن رابطه خارج از ازواج به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.