رسانه خبری پیامِ ایرانی

آخرین آمار کرونا در ایران؛ ۱۲۹۳۴۱ مبتلا و ۷۲۴۹ فوتی


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که با فوت ۶۶ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان کرونا در ایران به ۷۲۴۹ نفر رسید. شمار مبتلایان نیز به ۱۲۹۳۴۱ رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، پنج‌شنبه ۲۱ مه ۲۰۲۰، کیانوش جهانپور اعلام کرد که مجموع مبتلایان کووید ۱۹ در ایران به ۱۲۹۳۴۱ نفر و مجموع فوتی‌های این بیماری به ۷۲۴۹ نفر رسید.

او همچنین افزود: «در طول ۲۴ ساعت گذشته ۶۶ بیمار دیگر مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و تاکنون ۱۰۰۵۶۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و ۲۶۵۵ نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۳۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ایران شناسایی شد.

به گفته او تاکنون ۷۴۶۰۴۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در ایران انجام شده است و در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۲ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است.

این در حالی است که طی روزهای اخیر، کیانوش جهانپور با نام بردن از استان «خوزستان» به عنوان استان در معرض خطر و شرایط قرمز از مردم و مسئولان خواست پروتکل‌های بهداشتی و مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

به گفته جهانپور اگرچه انتظار حذف این بیماری در مدت کوتاه وجود ندارد اما وضعیت استانی مانند «خوزستان» با اختصاص ۲۵ درصد آمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، در معرض هشدار است.

آمار ابتلا به ویروس کرونا، طی روزهای اخیر در اهواز و شهرهای اطراف آن، سیر صعودی داشت و به روزانه ۶۰۸ مورد مبتلا رسید. سهم یک چهارمی این شهرها از مجموع آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، تقریبا در ۱۰ روز گذشته ثابت مانده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.