رسانه خبری پیامِ ایرانی

کمیسیون بهداشت استان گانسو چین: ۱۷ شهروند چینی بازگشته از ایران کرونا دارندمنبع: دبی – العربیه.نت، فارسی

کمیسیون بهداشت و درمان استان گانسو در شمال غرب چین اعلام کرد که ۱۷ نفر از ۳۱۱ شهروند چینی که از ایران به کشورشان بازگشتند، مبتلا به کرونا هستند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، کمیسیون بهداشت و درمان استان گانسو چین، شنبه ۷ مارس ۲۰۲۰، با انتشار بیانیه ای در وب سایت خود، از قرنطینه ۱۷ شهروند چینی از میان ۳۱۱ نفر آنها که از ایران بازگشته‌اند، به دلیل ابتلا به کرونا خبر داد، زمان بازگشت این شهروندان چینی، از تاریخ ۲ تا ۵ مارس بود.

پیش از این، مقامات بهداشتی و درمانی استان گانسو اعلام کردند که آزمایش کرونای ۱۱ تبعه چینی که از ایران به این استان آمده‌اند، مثبت است که با این رقم شمار افراد مبتلا به کرونا که از ایران به این استان برگشته‌اند به ۲۸ تن می‌رسد.

۲۰۰ شهروند چین نیز بر اساس اعلام رسانه‌های این کشور، هفته گذشته از ایران به کشورشان بازگشتند.

در ادامه بیانیه کمیسیون بهداشت استان گانسو آمده است، در حال حاضر ۲۸۳ مسافر که از ایران وارد این استان شده‌اند در قرنطینه هستند.

در استان گانسو، پیش از ورود افراد مبتلا به کرونا از ایران، ۹۱ مورد ابتلاء به این بیماری و دو مورد فوت، ثبت شده بود.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین تاکنون به ۸۰ هزار و ۸۱۳ تن و آمار افرادی که به دلیل ابتلا به این ویروس نیز فوت شده‌اند به سه هزار و ۷۳ نفر رسیده است.

مقام‌های بهداشتی چین بامداد شنبه اعلام کردند که در ادامه روند نزولی شمار مبتلایان به ویروس کرونا،‌ در ۲۴ ساعت گذشته آزمایش ۹۹ نفر مثبت اعلام شده است.

به گفته آنها در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۸ مورد جدید نیز در نتیجه ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

از سوی دیگر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران، تاکنون ۵۸۲۳ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند و ۱۴۵ نفر هم جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که شمار موارد ابتلاء به این ویروس، که دانشمندان هنوز درمانی برای آن پیدا نکرده اند، همچنان رو به افزایش است. به گزارش خبرگزاری رویترز، سرشماری جدید، براساس داده های وزارتخانه های بهداشت و مقامات دولتی، نشان داد که شمار موارد مبتلاء به ویروس کرونا در سراسر جهان تا روز جمعه ۶ مارس، از ۱۰۰۰۰۰ نفر، فراتر رفته است.

از آنجا که ویروس کرونا بر اساس آخرین داده‌ها، به بیش از ۸۰ کشور جهان گسترش یافته است، سازمان ملل متحد هشدار داد که حقوق بشر باید در تدابیر مربوط به ایزوله‌سازی که در همه شهرها یا مناطق آلوده به اجرا درمی‌آیند، مراعات شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.