رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | با پایان مرخصی؛ یوسف کاری به زندان اردبیل بازگشت


خبرگزاری هرانا – یوسف کاری، شهروند اهل اردبیل که در تاریخ ۱۲ فروردین از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شد، امروز پنج‌شنبه ۱ خرداد جهت تحمل ادامه دوران محکومیت ۲ ساله خود به زندان بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنج شنبه ۱خرداد ۱۳۹۹، یوسف کاری، شهروند اهل اردبیل، با پایان مدت مرخصی به زندان این شهر بازگشت.

یوسف کاری در تاریخ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شده بود.

یوسف کاری، در تاریخ ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی در میدان شریعتی شهرستان اردبیل بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان اردبیل منتقل شد. پس از آن علیرغم تامین قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از سوی خانواده آقای کاری، مسئولین از پذیرش آن خودداری کرده و به خانواده او اعلام کردند که قرار وثیقه وی به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

یوسف کاری آذرماه سال ۱۳۹۸ در مرحله بدوی توسط قاضی مهدوی راد رئیس شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس و از بایت اتهام “عضویت در گروه به اصطلاح مدنی قومی از طریق شرکت مستمر در جلسات آنها به قصد بر هم زدن امنیت ملی” به ۵ سال حبس و مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم در مرحله تجدیدنظر به به ۲ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

این شهروند در مرحله تجدیدنظر از اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” تبرئه و محکومیت وی از بابت اتهام “عضویت در گروه به اصطلاح مدنی قومی از طریق شرکت مستمر در جلسات آنها به قصد بر هم زدن امنیت ملی” به دو سال حبس کاهش یافت.

یوسف کاری سال ۹۷ نیز در جریان برگزاری مراسمی در کوه سبلان به همراه تعدادی دیگر از شهروندان بازداشت و پس از ساعاتی آزاد شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.