رسانه خبری پیامِ ایرانی

منع آمد و شد از ساعت ۵ بعد از ظهر امروز آغاز شد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

سرگرد طلال الشلهوب سخنگوی وزارت کشور پادشاهی عربی سعودی، امروز جمعه ۲۲ مه، تاکید کرد مجوزهای کتبی تردد در زمان «ممنوعیت تردد»، همچنان صلاحیت داشته و صرفا با اعلام رسمی، لغو خواهند شد.

الشلهوب در نشست خبری روزانه گفت: «ماموران امنیتی از ساعت ۵ بعداز ظهر امروز جمعه ( ۲۲ مه)، بخشنامه از قبل اعلام شده در مورد ممنوعیت تردد در طول روز در کلیه شهرها و مناطق پادشاهی عربی سعودی را تا روز چهارشنبه ۴ شوال ۱۴۴۱ هجری قمری برابر با ۲۷ مه ۲۰۲۰، به مورد اجرا می گذارند».

الشلهوب افرود: «به همه اشخاص حقیقی و حقوقی خاطرنشان می‌شود تا پای‌بندی کاملی به پروتکل‌های مرتبط با شروط سلامت بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا داشته و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی و ممنوعیت تجمع در تمامی اشکال و اماکن این گونه تجمع‌ها را رعایت کنند.»

سخنگوی وزارت کشور پادشاهی سعودی در ادامه گفت: «ما بر ضرورت ادامه پایبندی به تدابیر منع رفت و آمد و فاصله‌گذاری اجتماعی در راستای جلوگیری از اجتماع بیش از ۵ نفر، مطابق با فهرست ممنوعیت تجمع‌های اعلام شده از سوی وزارت کشور در ۱۴ رمضان جاری، تاکید داریم».

الشلهوب عنوان ساخت که «ماموران امنیتی، پای‌بندی به این دستور العمل‌ها را در مناطق مسکونی، مراکز تفریحی و دیگر مراکز عمومی و همچنین در روستاها، مناطق دور افتاده و مراکز را پیگیری کرده و هر گونه تخلف را ثبت و اقدامات لازم در مورد متخلفان، به مورد اجرا گذاشته خواهد شد».

الشلهوب «برادامه فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی استثناه شده بر اساس بخشنامه‌های پیشین، مطابق دستورالعمل‌ها و شروط مربوطه که پیشتر اعلام شدند، از قبیل کسب‌و‌کار رستوران‌ها از ساعت ۶ صبح لغایت ۱۰ شب و محدودشدن سرویس‌دهی از طریق سفارش‌گیری با بخش موتوری خاص خود با خدمات‌رسانی از طریق نرم‌افزارهای سرویس اینترنت، تاکید کرد».

به گفته الشلهوب «شماره تلفن‌های ویژه وضعیت‌های فوق‌العاده عبارتند از شماره ۹۹۹ در کلیه مناطق و شماره ۹۱۱ در منطقه مکه که می‌توان برای گزارش‌دهی موارد تخلف منع تردد و یا گزارش‌دهی تخلفات مربوط به فهرست محدودیت تجمع نیز از آنها استفاده کرد».

سخنگوی وزارت کشور پادشاهی سعودی در پایان نشست خبری روزانه گفت: «سرویس‌های وزارت کشور برای شهروندان و افراد مقیم از طریق پلاتفورم «ابشر» وزارت کشور یا بخش‌های گوناگون امنیتی، در دسترس هستند».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.