رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکا اسکناس‌های دلار را هم بدلیل کرونا به قرنطینه می‌فرستد | جهان | DWمسئولان امور بهداشتی ایالات متحده مرگ دو نفر دیگر را در ایالت فلوریدا بر اثر بیماری کرونا تأیید کردند.

به این ترتیب شمار درگذشتگان بر اثر کرونا در آمریکا افزایش یافت و به ۱۶ نفر رسید. تاکنون دست‌کم ۲۰۰ نفر به این ویروس خطرناک دچار شده‌اند.

در میان ۳۵۰۰ نفر سرنشینان کشتی “گرند پرنسس” که وارد آب‌های ساحلی سانفرانسیسکو شده بود، مواردی از ابتلا به ویروس کرونا قطعی شده است.

مایک پنس، معاون اول رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد که تست کرونای ۲۱ تن از مسافران این کشتی کروز تفریحی مثبت بوده است.

به گفته مایک پنس، که مدیریت و هدایت اقدامات برای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا را به عهده دارد، از ۴۶ نفر مسافران کشتی تفریحی تست کرونا گرفته شد که نتیجه آزمایش نشان داد ۲۱ نفر، یعنی دو مسافر و ۱۹ نفر از کارکنان کشتی به بیماری کرونا مبتلا هستند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

اکنون قرار است تمام سرنشینان کشتی تحت درمان ویژه قرار گیرند.

به این کشتی اجازه داده نشده در اسکله سانفرانسیسکو لنگر بیندازد و قرار است به محل دیگری منتقل شود.

در آمریکا به علت شیوع کرونا برنامه‌های سرگرمی و فرهنگی زیادی لغو شده است.

قرنطینه دلار

مقام‌های آمریکایی به سکه و اسکناس نیز بدگمان هستند. از روز ۲۱ فوریه تمام اسکناس‌های دلار آمریکایی که از چین و سایر کشورهای آسیایی به ایالات متحده می‌رسند از یک هفته تا ده روز در “قرنطینه” قرار می‌گیرند.

کارشناسان نقدینه‌های جاری در بازار را از عوامل عمده سرایت ویروس کرونا می‌دانند.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز صد هزار نفر گذشت

در چین نیز که خود سرچشمه ویروس کرونا بوده، از نیمه ماه فوریه، اسکناس انبار و ضدعفونی می‌شود. بانک مرکزی چین به بانک‌ها دستور داده است که تا جای ممکن به مردم اسکناس‌های نو بدهند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

البته باید به خاطر داشت که در جمهوری خلق چین مردم کمتر با پول نقد دادوستد می‌کنند و برای پرداخت وجوه بیشتر از تلفن همراه یا گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.