رسانه خبری پیامِ ایرانی

افزایش محدودیت برای مسافران از ایران به دلیل انتقال کرونا | ایران | DW


دولت مجارستان در واکنش به ایرانی بودن سه نفر از چهار فردی که تا کنون ابتلای آنها به ویروس جدید کرونا در این کشور محرز شده، صدور ویزا برای شهروندان ایران را متوقف کرد.

دو روز پیش (پنج‌شنبه ۱۵ اسفند/ پنجم مارس) سه نفر که از تهران به بوداپست سفر کرده بودند به عنوان مبتلایان به ویروس موسوم به کووید- ۱۹ شناسایی و قرنطینه شدند.

ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا در مجارستان اعلام کرده که برای جلوگیری از گسترش این ویروس و حفاظت از سلامت شهروندان، اعطای ویزا به ایرانیان برای مدت نامعلومی متوقف می‌شود.

محدودیت شدید سفر از ایران به روسیه

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روسیه نیز روز جمعه اعلام کرد که مرزهای خود را بر روی ساکنان ایران می‌بندد. بر اساس طرحی که مسئولان بهداشتی روسیه به اجرا گذاشته‌اند قرار است “تا اطلاع بعدی” ورود مسافران خارجی از ایران به این کشور ممنوع شود.

اجرای این طرح از نیمه شب جمعه آغاز شده و هدف از آن جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در روسیه و محافظت از “سلامت عمومی” عنوان شده است.

محدودیت سفر به روسیه شامل ایرانیان و افراد مقیم ایران از دیگر کشورها می‌شود و برخی دیگر، از جمله خارجیان مقیم روسیه، و شهروندان کشورهای عضو مجمع اقتصادی اوراسیا (بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و ارمنستان) و کادر پروازی شرکت‌های هواپیمایی آنها مشمول آن نمی‌شوند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که بررسی پرونده کسانی که از داخل ایران تقاضای دریافت ویزای سفر به این کشور را ارائه داده‌اند متوقف می‌شود.

روز جمعه شش مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در روسیه شناسایی شد. پنج نفر از این افراد در مسکو و هر شش نفر به تازگی در ایتالیا بوده‌اند.

ایتالیا آلوده‌ترین کشور اروپایی به ویروس کرونا به شمار می‌رود. تا روز شنبه، ۱۷ اسفند، بیش از چهار هزار و ۶۰۰ مورد در ایتالیا شناسایی شده و ویروس کووید- ۱۹ در این کشور ۱۹۷ قربانی گرفته است.

هزار ابتلای جدید در ایران در یک روز

افزایش محدودیت برای شهروندان و ساکنان ایران به دلیل روند پرشتاب گسترش شیوع ویروس کرونا در این کشور است. مطابق آمار رسمی شمار کسانی که ابتلای آنها به ویروس کرونا در ایران محرز شده طی یک روز بیش از هزار نفر افزایش یافته است.

با گسترش شدید ویروس کرونا در ایران، ضدعفونی کردن بازار و خیابان‌ها در دستور کار قرار گرفته است

با گسترش شدید ویروس کرونا در ایران، ضدعفونی کردن بازار و خیابان‌ها در دستور کار قرار گرفته است

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، بعد از ظهر شنبه، ۱۷ اسفند، اعلام کرد که تعداد مبتلایان به کرونا در ایران به پنج هزار و ۸۳۲ نفر رسیده و تا کنون ۱۴۵ نفر بر اثر ابتلا به کووید- ۱۹ جان سپرده‌اند.

رسانه‌های اتریشی صبح جمعه به نقل از پتر گوشل‌باوئر، سخنگوی وزارت بهداشت اتریش، گزارش دادند که این کشور به دلیل شیوع پرشتاب ویروس کرونا در کره جنوبی و ایران هشدار در مورد سفر به آنها را به بالاترین سطح افزایش داده است.

هشدار اتریش در مورد ایران و کره جنوبی

وزارت بهداشت اتریش به شهروندان اتریشی ساکن ایران و کره جنوبی توصیه کرده این کشورها را ترک کنند و از گردشگران اتریشی که به ایران سفر کرده‌اند خواسته در اولین فرصت با مسئولان دفتر نمایندگی دیپلماتیک وین در تهران ارتباط بگیرند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کره جنوبی، پس از چین بیشترین تعداد و تا ظهر شنبه اندکی بیش از هفت هزار نفر بوده است. به رغم تعداد زیاد مبتلایان، شمار قربانیان در کره جنوبی به نسبت ایتالیا و ایران بسیار کمتر و ۴۴ نفر گزارش شده است.

کنترل مسافران ایران در فرودگاه نجف عراق

کنترل مسافران ایران در فرودگاه نجف عراق

تعداد مبتلایان شناسایی شده به ویروس کرونا در ایران نه تنها در روزهای گذشته به شدت افزایش یافته که تا کنون بیش از بیست کشور از جمله کانادا، آلمان، فرانسه، سوئد، آمریکا، نیوزیلند، بلاروس و حتی خود چین، به عنوان کانون اصلی شیوع ویروس کووید- ۱۹، مواردی از ابتلا به کرونا در میان مسافران ایران را شناسایی کرده‌اند.

ابتلای ۱۷ شهروند چین در ایران

به گزارش خبرگزاری ایرنا، کمیسیون بهداشت و درمان استان گانسو واقع در شمال غرب چین در بیانیه‌ای اعلام کرده که نتیجه آزمایش ابتلای ۱۷ تن از ۳۱۱ تبعه چینی که بین روز‌های دوشنبه تا پنجشنبه (۱۲ تا ۱۵ اسفند) با پرواز‌های چارتر از ایران وارد این استان شده بودند مثبت است.

بر پایه فهرستی که دانشگاه جانز هاپکینز امریکا با استفاده از آمار رسمی کشورها تنظیم کرده تا کنون موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در بیش از ۹۰ کشور جهان شناسایی شده و تعداد مبتلایان تا ظهر شنبه حدود ۱۰۲ هزار و ۵۰۰ نفر بوده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

جمهوری اسلامی با در نظر داشتن موارد رسمی ابتلا به ویروس کرونا پس از چین و کره جنوبی در جایگاه سوم قرار دارد و بعد از چین و ایتالیا بیشترین تعداد قربانیان را داشته است. نگرانی از وضعیت ایران و حساسیت بیش از پیش کشورهای جهان به آن بی‌ارتباط با روند شیوع ویروس کرونا در این کشور نیست. مطابق آمار رسمی تعداد مبتلایان در ایران طی یک هفته منتهی به ۱۷ اسفند نزدیک به ده برابر شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.