رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | رهایی از اعدام ۳ زندانی در ارومیه و مبارکه


خبرگزاری هرانا – سه زندانی در شهرستان های ارومیه و مبارکه، که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، دو زندانی محکوم به اعدام در شهرستان مبارکه با بخشش اولیای دم از چوبه دار نجات یافتند .

معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: “یکی از این متهمان دارای پرونده ای است که در سال ۹۱ اتفاق افتاد و در شعبه اول اجرای احکام کیفری شهرستان مبارکه منجر به صدور حکم اعدام شده بود”.

محمد موسویان افزود: “با پیگیری، هماهنگی و مشارکت دایره مددکاری زندان و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۴۳ متهم این پرونده با کسب رضایت از شاکیان از اعدام نجات یافت”.

وی ادامه داد: “در پرونده دوم نیز متهمی که در سال ۹۲ به دلیل اختلافات زناشویی، با همسر خود درگیری و وی را به قتل رسانده بود، در شعبه اول اجرای احکام کیفری مبارکه محکوم به اعدام شد”.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: “اولیاء دم این پرونده فرزندان متهم بودند که رضایت نمی‌دادند ولی در نهایت با پیگیری های این شورا و ایجاد مصالحه و ملاقات با پدر شاکیان راضی به گذشت از اعدام شدند .

رهایی از اعدام یک زندانی محکوم به اعدام در ارومیه

به گزارش تسنیم، علی‌اکبر گروسی، رئیس‌کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: “در پی وقوع یک فقره قتل در فروردین سال ۱۳۹۷ در حوزه قضایی ارومیه و دستگیری متهم به قتل توسط مراجع قضایی، رسیدگی به پرونده در شعبه دوم کیفری این شهر انجام شد”.

گروسی اظهار کرد: “بنا به درخواست اولیای دم، حکم اعدام این فرد صادر و توسط دیوان عالی کشور مورد تایید قرار گرفته بود. با پیگیری‌ها و تلاش های صورت گرفته، رضایت اولیای دم جلب و این زندانی از اعدام رهایی یافت.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.