رسانه خبری پیامِ ایرانی

عملیات نظامی ادامه می‌یابد مگر این که اوکراین نبرد را متوقف کند


ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد که عملیات نظامی نیروهای روسی ادامه می‌یابد مگر این که اوکراین نبرد را متوقف کرده و خواسته‌های مسکو را بپذیرد.

کاخ کرملین، یک‌شنبه 6 مارس در اطلاعیه‌ای به نقل از پوتین آورده است که «عملیات نظامی روسیه بر اساس برنامه و جدول زمانی از پیش تعیین شده ادامه خواهد یافت.»

تانک‌های روسیه در اوکراین

تانک‌های روسیه در اوکراین

طبق این اطلاعیه، پوتین به اردوغان از آمادگی روسیه برای مذاکره با اوکراین و دیگر شرکای این کشور خبر داده و گفته است که مذاکره‌کنندگان اوکراینی باید رویکردی سازنده در پیش بگیرند و واقعیت‌های عینی را در نظر داشته باشند.

از سویی دفتر اردوغان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، رئیس جمهوری ترکیه از پوتین خواسته نبردها در اوکراین متوقف شود و کریدورهای انسانی برای کمک به جنگزدگان گشایش یافته و دو طرف توافقنامه صلح امضا کنند.

ویرانی‌ها در خارکییف

ویرانی‌ها در خارکییف

این بیانیه افزوده، آنکارا آماده میانجی‌گری میان دو طرف جهت یافتن راه‌حل مسالمت‌آمیز برای بحران کنونی است و تاکید کرده که آتش‌بس می‌تواند نگرانی‌ها از شرایط انسانی را کاهش دهد.

بیانیه دفتر ریاست جمهوری ترکیه اشاره کرده که اردوغان صلح را بهترین گزینه ممکن برای حل بحران میان دو کشور روسیه و اوکراین دانسته است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.