رسانه خبری پیامِ ایرانی

کنفدراسیون فوتبال آسیا ورزشگاه‌های جذاب آسیای مرکزی و جنوبی را معرفی کرد


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه معرفی ورزشگاههای بزرگ و جذاب مناطق مختلف این قاره، اسامی ورزشگاه‌های بزرگ و جذاب بخش آسیای مرکزی و جنوبی را معرفی کرد.

ورزشگاه «پاختاکور» ورزشگاه «پاختاکور»

ورزشگاه «پاختاکور» در قلب تاشکند در حاشیه یک پارک زیبا قرار دارد و با صندلی‌های آبی و زرد آن متمایز شده است.

این ورزشگاه در سال ۲۰۰۸ جنس صندلی‌های خود را از چوبی به پلاستیکی تغییر داد و اتاق‌های جدید برای تعویض و یک منطقه VIP به همراه یک صفحه نمایش غول‌پیکر جدید اضافه کرد.

پس از آن که ساکنان تاشکند در سال ۱۹۵۶ به ساخت ورزشگاه کمک کردند، پاختاکور اولین مسابقه خود را در ورزشگاه خانگی جدید با ظرفیت ۵۶۰۰۰ نفری در ۲۰ اوت انجام داد.

این باشگاه در طول ۲۲ فصل حضور ازبکستان در لیگ اتحاد جماهیر شوروی و لیگ فعلی این کشور، همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ورزشگاه پاختاکور که هم اکنون ۳۵۰۰۰ صندلی دارد، میزبان فینال مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال AFC در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ و همچنین بازی برگشت جام جهانی ۲۰۱۴ فیفا بین ازبکستان و اردن بود.

ورزشگاه چندمنظوره «سالت‌لک»ورزشگاه چندمنظوره «سالت‌لک»

ورزشگاه چندمنظوره «سالت‌لک» در کلکته بزرگترین ورزشگاه در هندوستان است و در یک مقطع، قبل از نوسازی آن در سال ۲۰۱۱، دومین ورزشگاه بزرگ جهان با ظرفیت رسمی ۱۲۰۰۰۰ نفر بود.

این ورزشگاه که در سال ۱۹۸۴ ساخته و افتتاح شد، با مساحت ۷۶٫۴۰ هکتار (۳۰۹۲۰۰ متر مربع) برای فوتبال استفاده و بازی‌های مهم دربی نیز در آن برگزار می‌شود.

ورزشگاه «یووا بهراتی کریرانگان» نیز در هندوستان، قبل از بازسازی در سال ۲۰۱۱ و پیش از بازی دوستانه بین‌المللی بین آرژانتین و ونزوئلا، در اوایل مه ۲۰۰۸ میزبان مسابقه خداحافظی الیور کان، دروازه‌بان پیشین آلمان بود.

این ورزشگاه همچنین میزبان فینال و مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های جام جهانی فوتبال زیر ۱۷ سال ۲۰۱۷ بود.

ورزشگاه ملی «بنگاباندهو».ورزشگاه ملی «بنگاباندهو».

ورزشگاه ملی «بنگاباندهو» در بنگلادش که ابتدا در سال ۱۹۵۴ برای کریکت ساخته شده بود، طی سال‌ها به یکی از مهمترین مکان‌های ورزشی بنگلادش تبدیل شده است.

این مکان چندین بار مورد بازسازی قرار گرفت اما برای افتتاحیه جام جهانی کریکت ۲۰۱۱ کاملا نوسازی شد.

این ورزشگاه هنوز یکی از بزرگترین ورزشگاه‌های این کشور با ظرفیت ۳۶۰۰۰ نفر است.

ورزشگاه «پامیر» ورزشگاه «پامیر»

ورزشگاه «پامیر» یک ورزشگاه چندمنظوره است که در شهر دوشنبه در کشور تاجیکستان جای گرفته است. این ورزشگاه با نام رسمی ورزشگاه «مرکزی جمهوری» خوانده می‌شود. هم اینک این ورزشگاه بیشتر برای دیدارهای فوتبال به کار گرفته می‌شود.

تماشاگران معمولا تا ۲۰ هزار صندلی این ورزشگاه را پر می‌کنند و ظرفیت آن تا ۲۴۰۰۰ نفر است.

ورزشگاه «آزادی»ورزشگاه «آزادی»

ورزشگاه «آزادی» که برای میزبانی از بازی‌های آسیایی سال ۱۹۷۴ ساخته شده است، محل برگزاری بازی تیم ملی فوتبال ایران و همچنین مسابقات خانگی پرسپولیس و استقلال است. این ورزشگاه شامل یک مرکز ورزش‌های آبی و چندین بخش دیگر ورزشی است.

این مکان در سال ۱۹۷۱ افتتاح شد، در سپتامبر ۱۹۹۷ با حضور ۱۲۰ هزار تماشاگر در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ بین ایران و سعودی، دیداری که با نتیجه تساوی یک – یک تمام شد، رکورد زد. در آوریل ۲۰۱۵ و در دیدار پرسپولیس با النصر سعودی با حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی رکورد تماشاگران لیگ قهرمانان آسیا ثبت شد.

این ورزشگاه همچنین میزبان نخستین فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸ بود زمانی که پرسپولیس در بازی برگشت با کاشیما ژاپن بازی داشت و قبل از شروع مسابقه، ورزشگاه پر شده بود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.