رسانه خبری پیامِ ایرانی

برزیل رکورد روزانه ۲۰,۸۰۳ مورد مبتلا به کرونا را پشت سر گذاشت


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

برزیل که ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری آن دو ماه پیش بیماری کرونا را دست کم گرفته و آن را «آنفولانزایی ساده» توصیف کرده بود اکنون روزی نیست که بر گستردگی شیوع و مرگبار بودن ویروس جدید کرونا در آن افزوده نشده باشد به طوری که تنها در یک روز یعنی در ۲۴ ساعت منتهی به شامگاه جمعه ۲۲ ماه مه ۲۰۲۰ بیش از ۲۰,۸۰۳ نفر به ویروس کووید- ۱۹ مبتلا شدند.

بنا به گزارش خبرگزاری‌ها به نقل از وزارت بهداشت برزیل، کشور پر تراکم که جمعیتی بالغ بر بیش از ۲۱۰ میلیون نفر دارد این کشور اکنون از نظر تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا پس از ایالات متحده آمریکا در ردیف دوم قرار گرفته و روسیه را به ردیف سوم پایین کشانده است و از همین رو مردم برزیل روز جمعه را با مقایسه‌های دردناکی پشت سر گذاشتند.

هم اکنون در برزیل کشور «جنگلهای آمازون»، ۳۳۰,۸۹۰ نفر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده که ۲۱,۰۸۴ تن از آنها فوت شده‌اند. این در حالی است که در روسیه که جمعیت آن بالغ بر ۱۴۵میلیون نفر است ۳۲۶,۴۴۸ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اما تنها ۳۲۴۹ تن از آنها فوت شده‌اند.

در ایالات متحده آمریکا نیز که تعداد جمعیت آن ۳۳۰ میلیون نفر است از یک میلیون و ۶۳۰ هزار نفری که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند ۹۶,۳۲۹ تن جان باخته‌اند.

با توجه به آمار و داده‌های موجود درباره قربانیان کرونا، برزیل کشوری است که بیش از همه باعث بروز بیشترین نگرانی‌های بهداشتی شده است.

بنا به نتیجه‌گیری‌های «العربیه» از گفته‌های میشل ریان Michael Ryan مدیر اجرایی سازمان جهانی بهداشت تعداد فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا در برزیل %۵۷ از تعداد کل قربانیان کرونا در آمریکای لاتین را شامل می‌شود.

همچنین پیش‌بینی‌های احتمالی منتشر شده در روز جمعه از سوی روزنامه « فولیا دی سان پائولو» برزیل که با استناد به برآوردهای دانشگاه امپریال کالج لندن Imperial College London تهیه شده از وخیم‌تر شدن شیوع کرونا خبر داده و گفته که تعداد حقیقی مبتلایان به ویروس کرونا در برزیل احتمالا ۱۵ بار بیشتر از تعداد اعلام شده و یا تقریبا معادل ۵ میلیون نفر است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.