خبرگزاری رویترز به‌ نقل از روزنامه واشنگتن پست نوشت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از احتمال انجام اولین آزمایش هسته‌ای این کشور در چند دهه‌ گذشته خبر داده است. این موضوع در جلسه مقامات ارشد به نمایندگی از سازمان‌های عالی امنیت ملی و پس از مطرح شدن ادعاهای دولت مبنی بر اینکه روسیه و چین در حال انجام آزمایشات هسته‌ای مخفیانه هستند، مطرح شده است اما در نهایت در مورد انجام این آزمایش توافقی صورت نگرفته است.
به نوشته این منبع، واشنگتن پست با استناد به گفته‌های یک مقام ارشد امنیتی و دو مقام سابق آشنا با این موضوع، گزارش کرده که دونالد ترامپ از احتمال نخستین آزمایش هسته‌ای آمریکا از سال ۱۹۹۲ تا به حال خبر داده است.
در این جلسه، مقامات دولتی و امنیتی آمریکا در واکنش به تهدیدات روسیه و چین و جلوگیری از انجام آزمایش هسته‌ای توسط این دو کشور، تصمیماتی اتخاذ کرده‌اند.
از سوی دیگر و هم‌زمان با انتشار این خبر، دونالد ترامپ در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید از فرمانداران ایالت‌های این کشور خواست تا هرچه زودتر مجوز بازگشایی عبادتگاه‌ها را در این کشور صادر کنند.
به‌ دنبال کاهش محدودیت‌های اعمال شده در مورد ویروس کرونا از سوی فرمانداران ایالت‌های مختلف در روزهای اخیر، دونالد ترامپ در تلاش است تا کسب و کار در آمریکا را بازگشایی کند تا بتواند جلوی روند رکود اقتصادی پیش آمده در این کشور را بگیرد.