رسانه خبری پیامِ ایرانی

با افزایش آمار کرونا در افغانستان کمک‌های بهداشتی امارات به کابل رسید


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه ۲۳ مه ۲۰۲۰ اعلام کرد، آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور نزدیک به مرز ۱۰ هزار نفر رسیده است که هم‌زمان با این، کمک‌های صحی (بهداشتی) کشور امارات متحده عربی به کابل رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۷۸۲ مورد مثبت تازه ویروس کرونا در افغانستان ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به ۹۹۹۸ نفر رسید.

به گفته این وزارت، تا کنون شمار مجموع جان‌باختگان به ۲۱۶ نفر و بهبودیافتگان به یک هزار و ۴۰ نفر رسیده است.
از سوی دیگر، وزارت امور خارجه افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، بسته دوم کمک‌های بشردوستانه دولت امارت متحده عربی به افغانستان که شامل ۷ تٌن تجهیزات و وسایل طبی می‌باشند، به کابل رسید.

در این اعلامیه ذکر شده، در هواپیمای حامل این کمک‌ها به تعداد ۱۵۰ شهروند افغان که توانایی خرید بلیط را نداشتند به صورت رایگان از کشور امارات متحده عربی به افغانستان انتقال یافتند.

در این اعلامیه آمده: «دولت جمهوری اسلامی افغانستان به خاطر حمایت‌های بی شائبه، دوامدار و موثر آن کشور از مردم و دولت افغانستان در بخش‌های مختلف به ویژه ارسال کمک‌های بشردوستانه دراین شرایط دشوار شیوع کرونا ابراز سپاس نموده و خواهان توسعه هرچه بیشتر همکاری‌ها میان دو کشور می‌باشد».

گفتنی است که با فرارسیدن عید سعید فطر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان افزایش یافته است وزارت صحت عامه این کشور از مردم خواسته برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا عید را در خانه تجلیل کنند به توصیه‌های صحی توجه جدی نمایند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.