رسانه خبری پیامِ ایرانی

۷۳۵۹؛ مجموع جان‌باختگان کووید ۱۹ در ایران


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که با جان باختن ۵۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت اخیر در این کشور، مجموع فوتی‌های این بیماری به ۷۳۵۹ نفر رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه ۲۳ مه ۲۰۲۰، کیانوش جهانپور اعلام کرد که مجموع مبتلایان کووید ۱۹ در ایران به ۱۳۳۵۲۱ نفر و مجموع فوتی‌های این بیماری به ۷۳۵۹ نفر رسید.

او همچنین افزود: «در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ بیمار دیگر مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و تاکنون ۱۰۴۰۷۲ نفر از مجموع بیماران مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و ۲۶۳۳ نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۸۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ایران شناسایی شد.

به گفته او تاکنون ۷۸۱۲۸۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در ایران انجام شده است.

جهانپور از ادامه وضعیت قرمز در «خوزستان» خبر داد و تاکید کرد که در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران، نسبت به افزایش سفرها در این کشور ابراز نگرانی کرد و هشدار داد که اگر سفرها از مبداهای قرمز باشد موجب انتقال بیماری به مناطق دیگر می‌شود و اگر از مناطق سفید باشد افراد را در معرض خطر قرار می‌دهد.

به گفته او، بیشترین میزان سفر در روزهای اخیر از تهران بوده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.