رسانه خبری پیامِ ایرانی

۹۷ کشته در سقوط هواپیمای پاکستانی؛ دو نفر نجات یافتند


Share

مقامات پاکستان اعلام کردند که شمار تلفات ناشی از سقوط هواپیمای مسافربری روز جمعه در جنوب شهر کراچی پاکستان ۹۷ نفر است و دو نفر نجات یافته‌اند.

هیچ تلفاتی از محله متراکم مسکونی که هواپیما در آن سقوط کرده بود اعلام نشده است.

هواپیمای مسافربری خطوط داخلی هواپیمایی پاکستان در حوالی کراچی سقوط کرد

پرواز بین المللی هواپیمایی پاکستان، یک ایرباس A320 بود که با ۹۹ مسافر از لاهور به سمت کراچی پرواز می کرد و حدود ساعت۲:۴۵ دقیقه بعد از ظهر هنگام دومین تلاش برای فرود سقوط کرد. ایرباس اعلام کرده که این هواپیما برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ پرواز کرده‌است.

وزارت بهداشت پاکستان در اطلاعیه ای اعلام کرده که ۶۶ جسد به مرکز پزشکی جناح و ۳۱ جسد به بیمارستان عمومی کراچی برده شده‌اند.

پاکسازی، امداد و نجات و آواربرداری در محل سقوط همچنان در روز شنبه ادامه داشته است. ۲۵خانه آسیب دیده پاکسازی و ساکنان آنها در مکان‌های مختلف اسکان داده شده‌اند.

نخست وزیر پاکستان پس از این سانحه اعلام کرد که درباره آن تحقیق خواهد کرد. یک تیم چهار نفره جمعه شب به همین منظور تشکیل شده است.

این تیم شامل سه عضو هیئت مدیره حوادث و تحقیقات هواپیما و یک نفر از اعضای شورای امنیت نیروی هوایی پاکستان است. در این اطلاعیه آمده است که تیم طی مدت یک ماه بیانیه اولیه خود را صادر می کند.

هیچ تأییدیه رسمی مبنی بر یافتن جعبه سیاه هواپیما در دست نیست.

پاکستان هفته گذشته پروازهای داخلی خود را که به دلیل همه‌گیری کووید ۱۹به حالت تعلیق در آمده بود، از سر گرفت.

سقوط روز جمعه بدترین فاجعه هوایی در پاکستان از سال ۲۰۱۲ است. در‌آن هنگام یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷، در اسلام آباد منجر به کشته شدن ۱۲۷ نفر شد.

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.