رسانه خبری پیامِ ایرانی

ابتلا به کرونا در رستوران و مراسم مذهبی در آلمان | آلمان | DWدو رویداد در آلمان باعث بروز بحث پیرامون سود و زیان لغو بخشی از محدودیت‌های اجتماعی ناشی از ویروس سارس‌کوو-۲ شده است.

پیش‌تر کارشناسان هشدار داده بودند که کم‌رنگ شدن این محدویت‌ها می‌تواند به بی‌احتیاطی جمعی بیانجامد و به گسترش این ویروس کشنده کمک کند.

به نظر می‌رسد که پیش‌بینی آنها دست‌کم در این دو مورد درست بوده است.

در رستورانی در منطقه لِر (Leer) ایالت نیدرزاکسن شماری از مشتریان یک رستوران که به مناسبت ویژه‌ای دور هم جمع شده بودند، به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

ادراه بهداشت این شهر با جدیت تمام برای یافتن افرادی که با بیماران در تماس بوده‌اند تلاش می‌کنند.

تاکنون ۶۶ نفر به توصیه این اداره در قرنطینه خانگی به‌سر می‌برند و علائم بیماری در هفت نفر ظاهر شده است.

هنوز معلوم نیست که آیا بی‌احتیاطی مشتریان باعث گسترش ویروس شده است یا اینکه کارکنان رستوران به مقررات بهداشتی توجه نکرده‌اند.

ماتیاس گروته، بخشدار لِر ضمن ابراز تاسف از اینکه در این منطقه چنین اتفاقی افتاده است گفت: «این اتفاق به ما نشان می‌دهد که خطر کرونا هنوز برطرف نشده است و این ویروس می‌تواند هر زمان در هر مکانی به‌سرعت شیوع پیدا کند.»

او ضمن اشاره به اینکه مشتریان رستوران با شمار زیادی از ساکنان منطقه تماس داشته‌اند گفت، آمار افرادی که باید قرنطینه شوند به‌شدت افزایش خواهد یافت.

أواسط ماه مه رستوران‌ها و کافه‌های آلمان در چهارچوب محدودیت‌های اجتماعیی برای جلوگیری از گسترش ویروس سارس‌کوو-۲ تعطیل شدند.

نیدرزاکسن یکی از ایالت‌هایی است که زودتر از دیگران، در روز ۱۱ مه، این محدودیت‌ها را برای رستوران‌ها و کافه‌ها سست کرد.

البته دراین ایالت هم مقررات خاصی برای فضاهای بسته عمومی مثل کافه‌ها تعیین شده است – از جمله فاصله یک مترونیم مشتریان.

تعطیلی رستوران‌ها و کافه‌ها حدود یک‌سوم واحدهای این صنف را به آستانه ورشکستگی کشانده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

انتقال ویروس در کلیسا

مورد دوم ابتلای جمعی پس از لغو بخشی از محدودیت‌ها، در کلیسایی در فرانکفورت-ماین اتفاق افتاده است.

روز دهم ماه مه در این عبادتگاه مراسمی با حضور تعداد زیادی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری آلمان دست‌کم ده تن از شرکت‌کنندگان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. شش تن از آنها در بیمارستان بستری هستد.

کشیش کلیسا ضمن بیان اینکه نمی‌داند چند نفر در مراسم عبادی شرکت کرده‌اند، اطمنیان داده است که  در آن روز تمامی مقررات بهداشتی رعایت شده است.

در چهاچوب محدودیت‌های کرونایی در آلمان مراسم دینی هم ممنوع شدند. دولت‌های ایالتی حدود سه هفته پیش محدودیت‌ها را برای حضور در این گونه مراسم سست کردند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

کارشناسان زیادی نسبت به بازکردن مشروط کلیساها و رستوران‌ها و کافه‌ها هشدار دادند، اما دولت در هر دو مورد زیر فشار زیادی قرار گرفته بود و به این امید که شهروندان برای حفط سلامت خود و دیگران مقررات بهداشتی را رعایت می‌کنند، به این فشارها تن درداد

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.