رسانه خبری پیامِ ایرانی

بایدن به خاطر اظهارات نژادپرستانه علیه سیاهپوستان عذرخواهی کرد | جهان | DWجو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه با  لنارد لری مک‌کلوی، مجری مشهور سیاهپوست یک شبکه رادیویی اظهار داشت سیاهپوستانی که به ترامپ رای بدهند را سیاهپوست نمی‌داند. او خطاب به سیاهپوستان گفت: «اگر نتوانید میان من و ترامپ تصمیم بگیرید، پس سیاهپوست نیستید.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

سخنان جو بایدن با واکنش منفی در میان سیاه‌پوستان آمریکایی مواجه شد و بسیاری به او اعتراض کردند.

لنارد لری مک‌کلوی مجری سیاهپوست هم در پاسخ به بایدن گفت دموکرات‌ها رای سیاه‌پوستان را جدی نمی‌گیرند.

بایدن در پاسخ به این مجری توضیح داد که او طی ده‌ها سال با فعالیت در جوامع سیاه‌پوستان آرای رأیدهندگان را به دست آورده و افراد مشهور و رای‌دهندگان سیاهپوست از او حمایت کرده‌اند.

بایدن بعد از اظهارات جنجالی خود بلافاصله عذرخواهی کرد اما حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهورآمریکا بایدن را به نژادپرستی متهم کردند.

سیاستمدار ۷۷ ساله که از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ معاون رئیس جمهور پیشین باراک اوباما بوده، به دلیل هشت سال حضور در کابینه اوباما از اعتبار بالایی در بین آمریکایی‌های آفریقایی تبار برخوردار است.

بایدن یک روز پس از مصاحبه‌اش در دیدار با نمایندگان سیاهپوست برای اظهارات “تاسف‌انگیز” خود عذرخواهی کرد و گفت که نباید اینقدر “بی‌احتیاطی”  می‌کرده است. او تاکید کرد که هیچ کس نباید براساس نژاد، مذهب یا منشا خود به یک حزب ویژه رأی بدهد.

بایدن ۷۷ ساله هرازگاهی سخنانی جنجالبرانگیز بیان می‌کند که به حامیان ترامپ بهانه داده تا او را به نژادپرستی متهم کنند.

ترامپ جونیور، پسر رئیس جمهور آمریکا، در توییتری جو بایدن را به داشتن “ذهنیت نژادپرستانه پست و چندش‌آور ” متهم کرد.

تیم اسکات، تنها سناتور جمهوریخواه سیاهپوست در مجلس سنا هم خاطرنشان کرد: «بایدن با این اظهارات نژادپرستانه به یک میلیون و ۳۰۰ هزار آمریکایی آفریقاییتبار در انتخابات ۲۰۱۶ که به ترامپ رای دادند توهین کرده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

کاترینا پیرسون، مشاور انتخاباتی ترامپ بایدن را یک “لیبرال سفیدپوست پرافاده” خواند که از اظهارات “تحقیر آمیز و نژادی” ابایی ندارد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.