بنا بر آمارهای وزارت بهداشت ایران، تعداد مبتلایان و درگذشتگان بر اثر کووید ۱۹ در شبانه‌روز گذشته بالا رفته است. ۱۸۶۹ نفر دیگر مبتلا شده و ۵۹ نفر دیگر هم درگذشته‌اند.
مجموع مبتلایان قطعی در ایران از ۱۳۳ هزار نفر گذشته و مرگ ۷۳۵۹ نفر تایید شده است. کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، هشدار داده که وضعیت در استان خوزستان «قرمز» است. طبق آمار رسمی در هفته‌های اخیر روند شیوع کرونا در بیشتر مناطق ایران نزولی شده بود و شمار درگذشتگان به زیر ۴۰ نفر رسیده بود.
در جهان، تاکنون پنج میلیون و ۳۰۶ هزار و ۲۳۵ نفر به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۴۰ هزار و ۴۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۳ هزار و ۷۴۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک‌ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۹۴ مبتلا رسیده و ۹۷ هزار و ۶۴۷ آمریکایی جان خود را از دست داده‌اند. برزیل در رده دوم جهان با افزایش ۱۹ هزار و ۹۶۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳۲ هزار و ۳۸۲ مبتلا رسیده و ۲۱ هزار و ۱۱۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. روسیه، اسپانیا، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه و آلمان در رده‌های بعدی بیشترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان کرونا قرار دارند.