رسانه خبری پیامِ ایرانی

ابتلای ۱۷ دانشجوی علوم پزشکی کرمان به کووید۱۹


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که ۱۷ دانشجوی خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به کووید۱۹ مبتلا و در حال حاضر در یک هتل قرنطینه شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، شنبه ۲۳ مه ۲۰۲۰، رحمان خدابنده‌لو فعالیت دانشجویان مبتلا به کرونا را در «دستیاری، کارورزی، اینترن و بخش‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونا» دانست که پس از گرفتن تست کرونا بدون اینکه علائم این بیماری را داشته باشند تعداد ۱۷ دانشجو از میان ۸۲ نفر تستشان مثبت شد که ۱۱ نفر دختر و ۶ نفر پسر بودند.

خدابنده‌لو درباره آمار دانشجویان مبتلا به کرونا ابراز بی‌اطلاعی کرد اما گفت که تاکنون هیچ دانشجویی در اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت نشده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری دانشجو، مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۲۱ مه اعلام کرد که ۱۳۳۹ بیمار مبتلا به کرونا در کرمان شناسایی شد.

او همچنین از ابتلای ۱۹ بیمار جدید به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت در این استان خبر داد.

شفیعی این بیماران را ۹ زن و ۱۰ مرد دانست که ۷ نفر مربوط به حوزه علوم پزشکی کرمان، ۸ نفر علوم پزشکی جیرفت و ۴ نفر علوم پزشکی سیرجان بودند.

همچنین خبرگزاری صداوسیما امروز گزارش داد که جنوب کرمان در مرز وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته است و بر همین اساس فرماندار جیرفت از تصمیم برای تعطیلی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های شهر جیرفت خبر داد .

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.