رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | نقده؛ میرموسی ضیا گرگری بازداشت شد


خبرگزاری هرانا – میرموسی ضیا گرگری، شهروند اهل نقده امروز شنبه ۳ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت شد. گفته می‌شود بازداشت این شهروند در راستای جلوگیری از برگزاری چهاردهمین مراسم سالگرد اعتراضات خردادماه ۸۵ در آذربایجان صورت گرفته و علی حاجی محمدی، ناصر احمدی و ولی آذریون نیز در همین خصوص احضار شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۳ خردادماه ۱۳۹۹، میرموسی ضیا گرگری، شهروند اهل نقده توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت شد.

گفته می‌شود علی حاجی محمدی، ناصر احمدی و ولی آذریون نیز در همین خصوص احضار شده و شماری دیگر از فعالین مدنی نیز به صورت تلفنی برای عدم برگزاری مراسم سالگرد تحت فشار قرار گرفته‌اند.

گفته می‌شود بازداشت و احضار این شهروندان در راستای جلوگیری از برگزاری چهاردهمین مراسم سالگرد اعتراضات خردادماه ۸۵ در آذربایجان صورت گرفته است.

آقای ضیا گرگری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد. وی در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی شهرستان نقده بازداشت شده و در تاریخ ۲۵ تیرماه با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد. آقای ضیا گرگری توسط دادگاه انقلاب شهرستان نقده به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم نهایتا در مرحله تجدیدنظر به ۲۰ روز حبس کاهش یافت.

لازم به ذکر است وی پیشتر نیز در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ به همراه دهها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.