رسانه خبری پیامِ ایرانی

۱۲۶۰ جان باخته جدید کرونا در آمریکا و نبود مبتلا در چین برای نخستین بار 


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

بر أساس سرشماری روز شنبه ۲۳ مه دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۶۰ جان باخته ناشی از کرونا را ثبت کرده که بیانگر شیب ثابت درآمار روزانه جان باختگان در مقایسه با روز گذشته است.

این در حالی است که چین برای نخستیتن بار از آغاز شیوع کرونا، اعلام کرده که هیچ مورد تازه ابتلاء به کووید۱۹ را ثبت نکرده است.

مجموع آمار جان باختگان ناشی از کرونا در آمریکا، ۹۵۹۲۱ نفر از مجموع ۱٫۶ میلیون مبتلا از آغاز شیوع کرونا است. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، جمعه ۲۲ مه، خواهان بازگشایی فوری پرستش گاه ها برغم خطر ویروس کرونا شد.

این در حالی است که کمیته بهداشت ملی چین تاکید کرده است که روز جمعه ۲۲ مه، هیچ مورد جدید ابتلاء به کووید ۱۹ در سرزمین اصلی چین ثبت نشده که نخستین بار از زمان شیوع کرونا در أواخر سال گذشته از ووهان در مرکز کشور می باشد که افزایش روزانه مبتلایان، وجود نداشته است.

این کمیته روز شنبه ۲۳ مه در بیانیه خود با بیان این که دو مورد مشکوک نیز ثبت شده که یکی از آنها مسافری از خارج کشور در شانگهای و دیگری د رمنطقه جبلین در شرق چین بود، تاکید کرد که ۴ مورد تازه ابتلاء در روز پنجشنبه ۲۱ مه ثبت شده است.

در ادامه بیانیه آمده است که شمار موارد فاقد علائم و نشانه‌های مالوف بیماری کووید۱۹، از ۳۵ مورد در روز پنجشنبه به ۲۸ مورد در روز جمعه کاهش یافت.

گفتنی است که چین از مارس گذشته، شاهد روند کاهنده شمار مبتلایان داخلی است که ناشی از اعمال پروتکل‌های سفت و سخت مربوط به نقل و انتقال مردم درجهت کنترل شیوع کرونا در کشور می‌باشد.

شمار مبتلایان قطعی کرونا در سرزمین اصلی چین، ۸۲۹۷۱ مورد است و شمار جان باختگان، همچنان ثابت مانده و ۴۶۳۴ نفر می‌باشد.

بر أساس سرشماری فرانس پرس، شمار جان باختگان کرونا در سطح جهان تا ساعت ۱۹ به وقت گرینویچ روز جمعه ۲۲ مه، دست کم به ۳۵۵۵۳۸ مورد از زمان ظهور پاندمیک در چین رسیده است.

همچنین بیش از ۵،۱۵۸،۷۵۰ مورد قطعی ابتلاء در ۱۹۶ کشور و منطقه جهان از زمان ظهور کرونا به ثبت رسیده است. نباید فراموش کرد که این آمار گردآوری شده از سوی فرانس پرس و سازمان جهانی بهداشت، به احتمال زیاد، بیانگر شما حقیقی موارد ابتلاء نیست زیرا بسیاری از کشورها، تست‌های تشخیص کرونا را جز در مورد بیمارانی با وضعیت‌های بحرانی، انجام نمی‌دهند.

شایان ذکر است که بر أساس آخرین سرشماری‌ها، دست کم ۱،۹۳۷،۲۰۰ نفر از مبتلایان به کووید۱۹، بهبود یافته اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.