رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | چهار نوکیش مسیحی بازداشتی با تودیع قرار آزاد شدند


خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، چهار نوکیش مسیحی بازداشتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند. این شهروندان پیشتر در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه به دلیل عدم توانایی در تامین وثیقه تعیین شده، به زندان لاکان رشت منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از محبت نیوز، چهار نوکیش مسیحی بازداشتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

پیشتر دادگاه انقلاب رشت برای هر کدام از این افراد، وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان تعیین کرده بود که این مبلغ به ۲۰۰ میلیون تومان کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، «کاترین سجادپور» و «مسلم رحیمی» به همراه یک تن دیگر در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه و «رامین حسن‌پور» در تاریخ ۱ خرداد ماه در پی کاهش مبلغ قرار تعیین شده آزاد شده‌اند.

گفتنی است که روز پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، این ۴ تن به دلیل عدم توانایی در تودیع قرار وثیقه، به زندان لاکان واقع در شهرستان رشت منتقل شده بودند.

این نوکیشان مسیحی بهمن ماه سال گذشته در پی حضور ماموران امنیتی در منزل مورد بازجویی قرار گرفتند و پس از توقیف وسایل و مدارک شخصی به آنها گفته شده بود که به زودی به دادگاه احضار خواهند شد.

این شهروندان پیشتر طی یک تماس تلفنی به شعبه ۱۰ دادگاه انقلاب رشت احضار شده و پس از تفهیم اتهام، برای هر کدام از این افراد قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی تعیین شده بود.

اتهام مطروحه علیه این شهروندان، «عضویت در کلیسای خانگی موسوم به گروه کلیسای ایران» عنوان شده است.

لازم به اشاره است علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یک اقلیت دینی به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ی گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.