رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – طی امروز و روز گذشته ۲ و ۳ خرداد ماه، در سایه فقدان ایمنی و شرایط کار، یک کارگر در شهرستان اردکان بر اثر سقوط در کانال خط انتقال آب دچار مصدومیت شد. همچنین یک کارگر در شهرستان ورامین بر اثر سقوط و ضربه به سر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۳ خرداد ماه ۱۳۹۹، رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان از مصدومیت یک کارگر بر اثر سقوط در کانال خط انتقال آب خبر داد.

جواد کمال آبادی، رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان ضمن اعلام این خبر گفت: “بنا به اطلاع داده شده مبنی بر سقوط یک کارگر در کانال خط انتقال آب، نجاتگران هلال احمر پایگاه امداد و نجات امامزاده سید نور الدین به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “نجاتگران پایگاه امداد و نجات جاده ای امامزاده سیدنورالدین پس از حضور در صحنه حادثه نسبت به تثبیت مصدوم، خارج کردن مصدوم از داخل کانال و تحویل به عوامل اورژانس اقدام نمودند”.

جواد کمال آبادی با بیان اینکه  پس از امدادرسانی و اقدامات اولیه درمانی، مصدوم توسط اورژانس به نزدیک ترین مرکز درمانی انتقال داده شد ادامه داد: “این حادثه در ۲۰ کیلومتری پایگاه امداد و نجات جاده ای سیدنورالدین (نزدیک روستای بلیل و دوگان) اتفاق افتاده بود”.

مرگ یک کارگر در ورامین

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دیروز جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹، یک کارگر در حین کار در یک ساختمان‌ نیمه کاره در شهرستان ورامین، بر اثر سقوط و ضربه به سر جان خود را از دست داد.

جعفر شمس بیرانوند، فرمانده انتظامی شهرستان ورامین اعلام کرد: “روز گذشته گزارشی از فوت فردی در یکی از ساختمان‌های نیمه کاره شهرستان ورامین به مرکز فوریت‌های پلیس اعلام شد و بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “در تحقیقات اولیه‌ای که از سوی ماموران انتظامی انجام شد، شاهدان اعلام کردند که فردی ۴۵ ساله در حال کار با یک دستگاه لودر بوده که از روی لودر به پایین پرتاب‌شده و در اثر شدت ضربه وارده از ناحیه سر جان خود را از دست می‌دهد”.

جعفر شمس بیرانوند ادامه داد: “جسد متوفی برای سیر مراحل قانونی با هماهنگی مرجع قضائی و پزشکی قانونی انتقال داده شد و تحقیقات پلیس در این رابطه ادامه دارد”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.