رسانه خبری پیامِ ایرانی

کشته شدن دو تن از فرماندهان داعش در حمله هوایی در شرق سوریه 


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش که ایالات متحده آمریکا رهبری آن را بر عهده دارد شنبه ۲۳ ماه مه ۲۰۲۰ از کشته شدن دو تن از فرماندهان گروه داعش در حمله‌ هوایی این هفته در شرق سوریه خبر داد.

به گزارش العربیه فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای توضیح داد که احمد عیسی اسماعیل الزاوی و احمد عبد محمد حسن الجغیفی از فزماندهان داعش در ۱۷ ماه مه جاری در حمله هوایی مشترکی به مواضع گروه داعش در استان دیرالزور سوریه کشته شدند.

در این بیانیه همچنین آمده است که الزاوی مسئولیت نشر و اطلاع‌رسانی دستورات تروریستی از سوی فرماندهان داعش و رساندن آن به عناصر این گروه تروریستی در شمال بغداد را بر عهده داشته است.

این بیانیه افزود الجغیفی که با نام ابوعمار نیز مشهور است پیش از این «مسئول بزرگی در پشتیبانی و امدادهای داعش را بر عهده داشته و در این راستا مسئولیت عملیات ایمن‌سازی و انتقال اسلحه و مواد مورد نیاز برای ساخت تله‌های انفجاری و ضد نفر در تمامی مناطق عراق و سوریه را برعهده داشت».

در بیانیه ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش همچنین گفته شده که حذف این دو عنصر حمله‌های آینده این گروه علیه غیرنظامیان بی‌گناه و شرکای امنیتی در تمام منطقه را به تعطیلی خواهد کشاند.

در بیانیه ائتلاف بین المللی همچنین آمده است که « نیروهای شرکت کننده در ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش همچنان به فشارهای خود علیه این گروه برای ممانعت از بازگشت مجدد آنها ادامه خواهند داد».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.