رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | تعدادی از کارگران هفت تپه و بازداشت شدگان روز کارگر به زندان نخواهند رفت


خبرگزاری هرانا – مرکز رسانه قوه قضاییه از لغو محکومیت برخی کارگران هفت تپه، تعدادی از بازداشت شدگان روز کارگر و تعدادی از دانشجویان تحت عنوان «عفو رهبری» خبر داد. بر این اساس با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات ۳۷۲۱ نفر از محکومان، موافقت شده و طبق اقدامات سابق قوه قضاییه احتمال میرود درصد ناچیزی از این تعداد مربوط به متهمان امنیتی و سیاسی بوده باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خبرگزاری میزان، امروز شنبه ۳ خردادماه ۹۹، تعدادی از محکومان امنیتی و فعالین کارگری در لیست عفو قرار گرفتند.

طبق اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، ابراهیم رئیسی با ارسال نامه به آیت الله خامنه ای خواستار موافقت با عفو و یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیرو‌های مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی شد. بر این اساس با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات ۳۷۲۱ نفر از محکومان، موافقت شده است.

بنا بر این گزارش، در این مرحله نیز همانند عفو قبلی تعدادی از محکومان امنیتی ازجمله تعدادی از دانشجویان، برخی کارگران هفت تپه و چند نفر بازداشت شدگان روز کارگر در لیست عفو قرار دارند.

همچنین در همین رابطه فرزانه زیلابی، حقوقدان و وکیل کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با اشاره به این خبر اظهار داشت: پیرو تماسی که با یکی از کارگران شرکت هفت تپه از سوی روابط عمومی قوه قضائیه انجام گرفته به تائید رسیده که آقایان، اسماعیل بخشی، محمد خنیفر و علی نجاتی از کارگران این شرکت که پیش‌تر بنا بر عناوین اتهامی به ۵سال حبس محکوم شده بودند در لیست عفو قرار گرفته‌اند.

به گفته زیلابی، هنوز ابلاغ کتبی در این رابطه از طریق وکیل پرونده به کارگران و موکلین صورت نگرفته که طی روزهای آتی انجام خواهد شد.

هفته گذشته همچنین امیر رئیسیان، وکیل پایه‌یک دادگستری، با مروری بر پرونده کارگران هفت‌تپه به شرق گفته بود: در مرحله تجدید نظر، پرونده بازداشتی‌های روز کارگر از‌جمله عاطفه رنگریز و مرضیه امیری نیز در پرونده هفت‌تپه تجمیع و برای همه متهمان حکم پنج سال حبس صادر شد. هرچند رئیس قوه قضائیه دستور بررسی ویژه برای این پرونده صادر کرده بودند، اما برای دو نفر از آنها، خانم رنگریز و امیری، احضاریه معرفی به زندان ابلاغ شد. در ادامه نیز طبق روند اداری مطلع شدیم حکم جلب مرضیه امیری صادر شده است. بااین‌حال هفته گذشته با اعلام شفاهی دفتر قوه قضائیه به شعبه اجرای احکام دادسرای امنیت، ادامه هرگونه اقدامی روی پرونده هفت‌تپه و پرونده‌های اقماری‌اش متوقف شد. دستور شفاهی صادر شده است و در مرحله نهایی، متهمان این پرونده باید منتظر ابلاغ کتبی لغو احکام از سوی قوه قضائیه باشند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.