رسانه خبری پیامِ ایرانی

تاکید آمریکا بر راه حل سیاسی در لیبی


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه ۲۲ ماه مه ۲۰۲۰ به وقت محلی آمریکا گفت مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در تماسی تلفنی با فایز السراج نخست وزیر دولت الوفاق لیبی بر مخالفت ایالات متحده آمریکا با ادامه ورود سلاح و مهمات به لیبی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها پمپئو وزیر خارجه آمریکا طی این گفتگوی تلفنی از السراج خواست تا به «نتایج کنفرانس برلین پایبند باشد».

این در حالی است که سرتیپ احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی پنج‌شنبه گفت که « دخالت آشکار ترکیه در امور لیبی و حمایت‌هایش از تکفیری‌ها و شبه‌نظامیان از سال ۲۰۱۴ تا به امروز تمامی تلاش‌ها برای رسیدن به راه حل مسالمت‌آمیز سیاسی برای بحران لیبی را ناکام گذاشته است».

ترکیه با ارسال اسلحه، کارشناسان نظامی و اعزام مزدوران سوری که عملیات انتقال آنها از سوریه به خاک لیبی را تسهیل کرده از شبه‌نظامیان وابسته به فایز السراج حمایت می‌کند.

المسماری در کنفرانسی خبری راه های حمایت ترکیه از شبه‌نظامیان طرابلس با استفاده از محموله‌های سلاح و مهمات ارسالی و هزاران مزدور اعزامی را شرح داده و از عدم محکومیت دخالت‌های ترکیه در لیبی از سوی سازمان ملل متحد ابراز تعجب کرد.

سخنگوی ارتش ملی لیبی همچنین گفت که «شورای ریاست، دیگر شورای ریاست نیست، و دولت الوفاق نیز موافقت پارلمان را به دست نیاورده است».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.