خبرگزاری هرانا | معوقات مزدی کارگران شرکت رامپکو ایلام و شهرداری الوند

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در شرکت رامپکو ایلام و شهرداری الوند در آستانه سال جدید شمسی، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران شرکت رامپکو در ایلام، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود انتقاد کردند.

این کارگران که تعداد آنها حدود ۱۹۰ نفر است، می‌گویند در یک سال گذشته، دستمزد ما فقط به صورت علی‌الحساب پرداخت شده و اکنون چندین ماه معوقات مزدی پرداخت نشده داریم.

این کارگران که به صورت پیمانکاری و در قسمت تعمیرات مشغول به کار هستند، گفتند: “با وجود عدم پرداخت دستمزد، به کارمان ادامه دادیم و انتظار داشتیم که حداقل در شب عید معوقات مزدی ما پرداخت شود اما اکنون نه عیدی گرفته‌ایم نه مطالبات مزدی ما را پرداخت شده است.”

مطالبات این کارگران در حالی به چند ماه رسیده است که پتروشیمی ایلام عنوان کرده مطالبات و صورت وضعیت‌های پیمانکار مربوطه را پرداخته است؛ با این حال، بر اساس ماده ۱۳ قانون کار، کارفرمای مادر موظف است بر عملکرد پیمانکار و نحوه تعاملات مزدی با کارگران نظارت دقیق داشته باشد.

معوقات مزدی کارگران شهرداری الوند

به گزارش ایلنا، کارگران شهرداری الوند در آستانه سال نو از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

این کارگران گفتند: “بابت مطالبات مزدی دو تا چهار ماه طلبکاریم و با توجه به مخارج سنگین سال نو خانواده‌هایمان، از کارفرما می‌خواهیم تا بدهی خود را پرداخت کند”.

بر اساس گفته این کارگران، به صورت مشخص حجم معوقات مزدی کارگران خدماتی دو ماه و کارگران فضای سبز حدود ۴ ماه برآورد می‌شوددر عین حال تاخیر در پرداخت عیدی‌ها نگران‌کننده است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *