رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در ایران؛ ۵۸ مرگ در یک روز، افزایش موارد تازه


حق نشر عکس
Tasnim

Image caption

بخش ویژه بیماران کرونا در بیمارستان هاجر ارتش

وزارت بهداشت ایران می‌گوید در شبانه‌روز گذشته ۵۸ نفر بر اثر کرونا از دنیا رفته‌اند و به این ترتیب شمار جانباختگان بر اثر این ویروس که در آمار رسمی به ثبت رسیده، به ۷۴۱۷ نفر رسیده است.

آمار مرگ و میر روزانه کم و بیش در یک ماه گذشته حول و حوش یک محور بوده اما میزان موارد جدید ثبت کرونا به تدریج سیر صعودی داشته است.

کیانوش جهانپور، مسئول اعلام اخبار کرونا در وزارت بهداشت ایران، امروز چهارم خرداد گفته است که دلیل افزایش شمار مبتلایان جدید، بیشترشدن آزمایش‌ها و “فرآیند بیماریابی” است.

تازه‌ترین آمار رسمی ایران

  • کل مبتلایان: ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر
  • ترخیص شدگان: ۱۰۵ هزار و ۸۰۱ نفر
  • مرگ: ۷۴۱۷ نفر
  • بیمار وخیم: ۲۶۱۵ نفر

به گفته آقای جهانپور بیشتر موارد تازه بیماران سرپایی هستند. بر اساس این آمار ۲۶۱۵ نفر از مبتلایان در ایران حال وخیم دارند و بستری هستند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در وزارت بهداشت ایران، از این که موارد بستری شدن بیماران کرونا در این کشور در حال کاهش است، ابراز خوشحالی کرده اما گفته هنوز بیماری مهار نشده و باید فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود.

بر اساس آمار امروز تعداد کل مبتلایان که به‌طور رسمی ثبت شده به ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر رسیده است. بسیاری از کارشناسان بهداشتی معتقدند آمار غیررسمی بیشتر از این است.

رییس‌جمهوری ایران دیروز اعلام کرد روزهای دورکاری کارمندان به سر آمده و آنها باید به کار بازگردند. همچنین موزه‌ها و مکان‌های مذهبی هم با رعایت شرایطی باز خواهد شد.

حق نشر عکس
Mehr

Image caption

نماز فطر در بندر ترکمن در شمال ایران

تصاویر مراسم روز عید فطر که امروز در بسیاری از شهرها برگزار شد، نشان می‌دهد که بسیاری از مردم با ماسک و حفظ فاصله ایستاده‌اند اما در بعضی از مناطق ایران هم فاصله‌گذاری رعایت نشده است.

حسین قناعتی، رییس اتاق فکر ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونا در تهران، در گفت‌وگو با ایرنا گرچه از احتمال مهار “موج اول” کرونا تا اواخر خردادماه خبر داده، اما گفته یک موج همه‌گیری دیگر از حدود دو هفته قبل آغاز شده است.

به رغم تاکید مقام‌های بهداشتی بر ضرورت حفظ موارد ایمنی و فاصله‌گذاری اجتماعی و هشدار درباره موج دوم همه‌گیری، سیاست دولت به سوی بازگرداندن تدریجی چرخ اقتصاد و تجارت بر جای خود است و در میان دریافت این پیام دوگانه از بالا، مردم خود باید تصمیم بگیرند که چطور در برابر کرونا از خود محافظت کنند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.