رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، شماری از ساکنان روستا‌های اطراف معدن طلا «ساری‌گونی» واقع در استان کردستان و جمعی از معلمان مدارس غیر دولتی کوهدشت در مقابل دفتر نماینده مجلس این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری دانشجو، طی روزهای گذشته شماری از ساکنان روستا‌های اطراف معدن طلا «ساری‌گونی» واقع در استان کردستان دست به تجمع زدند.

تجمع کنندگان که به نحوه واگذاری و نشت سیانور از این معدن اعتراض داشتند، گفتند: “از دیگر دلایل تجمع ما، اخراج تعدادی از کارگران این معدن و استخدام غیر بومی‌ها است”.

در این گزارش آمده است، استخراج طلا از معدن ساری‌گونی از سال ۹۴ آغاز شده و اهالی روستا‌های اطراف این معدن همواره خواستار شفاف‌سازی در مورد نحوه واگذاری این معدن و نشت سیانور از آن هستند، اما تاکنون مسئولان مربوطه پاسخگوی آنان نبوده‌اند.

تجمع معلمان مدارس غیردولتی کوهدشت

به گزارش صدای معلم، روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، جمعی از معلمان مدارس غیر دولتی کوهدشت در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان تجمع کردند.

معترضان با تجمع در مقابل دفتر محمدرضا مبلغی، نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی، خواستار استخدام رسمی بدون شرط سنی و آزمون شدند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.