رسانه خبری پیامِ ایرانی

قیمت مسکن در تهران با رشد ۹درصدی به میانگین قیمت ۱۷میلیون هر متر مربع رسید


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ایران به تازگی اعلام کرد که قیمت مسکن در تهران در ماه مه ۲۰۲۰ با رشد ۹ درصدی به میانگین قیمتی هر متر مربع ۱۷ میلیون و ۶۶هزار تومان رسید.

براساس گزارش دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ایران، میانگین قیمت مسکن در تهران در ماه جاری ۱۷ میلیون و ۶۶ هزار تومان در هر متر مربع است؛ بر این اساس خانه‌های تهران در هر متر مربع بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رشد داشته است. میانگین قیمت مسکن در تهران در اولین ماه آوریل ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان اعلام شد، این درحالی است که این رقم سال گذشته ۱۵ میلیون و ۶۵۸ هزار تومان اعلام شده بود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، تعداد معاملات مسکن در ماه قبل نسبت به ماه مارس قبل که هزار و ۴۰۰ مورد معامله شد، معادل ۷۸۹٫۹ درصد رشد داشته اما نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل منفی ۴٫۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

براساس این گزارش، قیمت خانه در گران‌ترین منطقه تهران نیز مجددا به منطقه یک تهران با متوسط قیمت ۳۴ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

قابل ذکر است که کارشناسان ایرانی افزایش قیمت ارز و طلا را عامل شوک دهنده به وضعیت بازار مسکن در این کشور می‌دانند و رشد قیمت‌ها در بازارهای اقتصادی موازی را به عاملی در تعیین قیمت خانه اعلام می‌کنند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.