رسانه خبری پیامِ ایرانی

زیارتگاه‌ها از دوشنبه بازگشایی می‌شوند


Share

تولیت پنج زیارتگاه شیعیان در ایران در یک بیانیه مشترک از بازگشایی این زیارتگاه‌ها از دوشنبه پنجم خرداد خبر دادند.

روحانیون به دنبال بازگشایی اماکن مذهبی هستند
زیارتگاه‌ها از دوشنبه پنجم خرداد بازگشایی می‌شود

تولیت آستان قدس رضوی در مشهد، شاهچراغ در شیراز، حضرت عبدالعظیم در شهرری و حضرت معصومه و مسجد جمکران در قم در اطلاعیه‌ای مشترک که در خبرگزاری‌های ایران منتشر شد، اعلام کردند؛ بنا بر مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا از روز دوشنبه پنجم خردادماه، صحن‌ حرم‌ها به روی زائران بازگشایی خواهد شد.

محسن فرهادی، معاون سلامت و محیط کار وزارت بهداشت و درمان ایران هم در این رابطه گفت: بر اساس پروتکل بهداشتی بازگشایی اماکن مقدس، فقط قرار است صحن این اماکن باز شود، مردم می توانند با رعایت فاصله گذاری از یک سمت صحن وارد شوند و بدون اینکه توقف و حضور داشته باشند، از طرف دیگر خارج شوند. به گفته او قرار نیست در این مکان‌ها نماز جماعت برگزار شود.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران هفته گذشته گفته بود که اماکن زیارتی پس از عید فطر بازگشایی خواهد شد.

بستن اماکن زیارتی و مذهبی برای کنترل بیماری کرونا در ایران با مخالفت بخشی از مقام‌های مذهبی روبرو شد. در قم و مشهد جمعی از نیروهای تندرو در اعتراض به این تصمیم تجمع کردند. مقام‌های امنیتی جمهوری اسلامی این افراد را وابسته به «جریان‌های انحرافی» خواندند.

ستاد مقابله با کرونا در حالی با بازگشایی اماکن مذهبی موافقت کرده که براساس آخرین آمار تا روز سوم خردادماه ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و هفت هزار و ۳۵۹ نفر نیز بر اثر این بیماری جان‌شان را از دست دادند. شمار بیماران پس از کاهش محدودیت‌ها و بازگشایی اصناف در برخی مناطق رشد چشمگیر داشته است.

در همین زمینه

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.