رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت و بازجویی از ۸ شهروند اهل سنت توسط نیروهای امنیتی در سنندج


خبرگزاری هرانا – طی ماه اخیر، ۷ شهروند اهل سنت در یک مدرسه علوم دینی در شهرستان سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از این میان یک شهروند با تودیع قرار وثیقه آزاد شده و مدیر این مدرسه علوم دینی نیز در پی احضار به اداره اطلاعات سنندج مورد بازجویی قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی ماه اخیر، شش شهروند در دارالعلوم مسجد ابراهیم خلیل‌الله در محله‌ی کانی کوزله واقع در شهرستان سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

هویت این شهروندان “پیمان ایران‌پناه”، “محمدعلی ایران‌پناه”، “فواد زارعی”، “رضا تلیوار”، “محمدصهیب علیمرادی” و “محمد حسینی” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “هنوز خانواده‌های این شهروندان نتوانسته‌اند آنها را ببینند اما به آن ها اعلام شده است که در بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج تحت بازجویی به سر می‌برند”.

همچنین در خبری دیگر، روز شنبه ۳ خردادماه ۱۳۹۹، یک شهروند اهل سنت به نام “صلاح‌الدین خدری” که همزمان با این افراد بازداشت شده بود، با تودیع قرار وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است.

لازم به ذکر است، مدیر این مدرسه‌ دینی به نام “حسین علیمرادی” نیز به ستاد خبری اداره‌ اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود.

گفتنی است که تا لحظه‌ی انتشار این خبر، از علل بازداشت این شهروندان و اتهامات مطروحه علیه آنان اطلاعی در دست نیست.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.