رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکا ورود مسافر از برزیل را ممنوع کرد | جهان | DWکاخ سفید روز دوشنبه پنجم خرداد (۲۵ مه) اعلام کرد شهروندان غیرآمریکایی که می‌خواهند از برزیل وارد آمریکا شوند نباید تا ۱۴ روز قبل در برزیل بوده باشند. محدویت‌های جدید آمریکا شامل خارجیانی می‌شود که به مدت ۱۴ روز در برزیل بوده‌اند.

کیلی مک انانی، سخنگوی دونالد ترامپ رئیس جمهورآمریکا گفت خارجیانی که از برزیل راهی آمریکا می‌شوند نباید منشا شیوع ویروس کرونا در آمریکا شوند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گفته مک انانی تجارت و داد و ستد با برزیل تحت تاثیر محدودیت‌های جدید قرار نگرفته است.

در واکنش به محدویت سفر از برزیل به آمریکا لیپی مارتینس، مشاور رئیس جمهور برزیل در امور بین‌المللی گفته است که تصمیم کاخ سفید “طبیعی” بوده و نشانه دشمنی آمریکا با برزیل نیست.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

یکی از دلایل گسترش ویروس کرونا در برزیل سیاست‌های ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور این کشور اعلام شده که خطرات ویروس کرونا را جدی نگرفته است. رئیس جمهور برزیل به دلیل رویکرد و سیاست خود در قبال گسترش ویروس کرونا مورد انتقاد قرار گرفته است.

بولسونارو در انظار عمومی بدون رعایت قوانین و مقررات مربوط به کرونا ظاهر می‌شود. رئیس جمهور برزیل روز یکشنبه ۲۴ مه بدون زدن ماسک به میان طرفداران خود که در مقابل کاخ ریاست جمهوری در برزیل جمع شده بودند آمد و به چند تن از آنان دست داد و شماری از آنها را در آغوش گرفت.

آمریکا و برزیل؛ بیشترین تعداد مبتلایان و فوتی‌ها در جهان

مقامات آمریکایی درحالی تصمیم به ممنوعیت سفر از برزیل گرفته‌اند که خود این کشور بیشترین شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا را در جهان دارد.

آمریکا  با یک میلیون و ۶۴۰ هزار مبتلا و نزدیک به ۹۸ هزار فوت‌شده، رتبه نخست را در میان کشورهای جهان دارد اما برزیل وضعیت ویژه‌ای پیدا کرده و به یکی از کانون‌های جدید کرونا تبدیل شده است.

برزیل روز دوشنبه ۲۵ مه (پنجم خرداد) طبق آخرین گزارش دانشگاه جانز هاپکینز با ۳۶۳ هزار مبتلا جای روسیه را که پیش از این رتبه دوم را در فهرست جهانی داشت گرفت. در روزهای گذشته تعداد فوتی‌ها در برزیل از مرز هزار نفر در روز هم گذشته و در مجموع به ۳۶ هزار و ۸۰۰ نفر رسیده است.

کارشناسان گمان می‌کنند که تعداد واقعی مبتلایان در برزیل می‌تواند تا ۱۵ برابر بیشتر از میزان رسمی ثبت شده باشد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.