رسانه خبری پیامِ ایرانی

محمود بهشتی لنگرودی به مرخصی آمد۸ ساعت،۵ دقیقه

استان وایر- به دنبال انتشار اخبار نگران کننده شیوع ویروس کرونا در زندان‌های ایران ساعتی پیش «محمود بهشتی لنگرودی» عضو ارشد کانون صنفی معلمان ایران به مرخصی اعزام شد.

کانال صنفی معلمان ایران با انتشار خبر مرخصی او ابراز امیدواری کرده «با توجه به شرایط نامساعد درمانی و بهداشتی زندان سایر عزیزان دربند نیز هرچه سریع تر به مرخصی اعزام شوند.»

این فعال صنفی معلمان در سال ۱۳۸۹ از بابت اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و به موجب حکم شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد. روز سیزدهم دی‌ ۱۳۹۴، بهشتی در پی بازداشت مجددش، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «محمد مقیسه» حاضر شد. قاضی مقیسه محمود بهشتی لنگرودی را بار دیگر به تحمل پنج سال زندان محکوم کرد.

این حکم جدید با احتساب دو حکم قبلی، مجموعا ۱۴ سال حبس را به این معلم عدالت‌خواه تحمیل ‌کرد. اما در پی تجمیع این احکام توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم وی به پنج سال حبس قابل اجرا تبدیل شد.

دادستان تهران درخواست آزادی مشروط محمود بهشتی لنگرودی را روز بیستم مهر سال جاری رد کرده است. به گفته «حسین تاج»، وکیل مدافع محمود بهشتی لنگرودی، این درخواست با موافقت مسوولان زندان و ضابطان، به مرجع قضایی ارسال شده بود که از سوی دادستان تهران با آن مخالفت شد. تاج تاکید کرده بود: «این درخواست مجددا تقدیم خواهد شد و امیدوارم دادستان با توجه به وضعیت موکل، با آن موافقت کند. آقای بهشتی لنگرودی هم اکنون چهارمین سال از مدت محکومیت پنج ساله‌ خود را در زندان اوین سپری می‌کند.»

مخالفت با درخواست آزادی مشروط وی در حالی رخ داده است که بیش از یک سال از ارسال این درخواست به دادستان تهران گذشته است و بهشتی در چهارمین سال از دوران محکومیت پنج ساله خود به سر می‌برد. این در حالی است که امتیاز آزادی مشروط به محکومانی که یک سوم از دوران حبس خود را گذرانده باشند، تعلق می‌گیرد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسئول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.