رسانه خبری پیامِ ایرانی

گسترش شیوع کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان از مرز ۱۱ هزار نفر گذشت


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان دوشنبه ۲۵ مه اعلام کرد، در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹۱ مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به یازده هزار و ۱۷۳ نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد، تا کنون شمار مجموع جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا در افغانستان به ۲۱۹ نفر و بهبودیافتگان به ۱۰۹۷ نفر رسیده است.

به گفته این وزارت، شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حال افزایش است و مردم باید به توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌های اجتماعی توجه جدی نمایند.

وزارت صحت عامه افغانستان یادآوری کرده که در حال حاضر ویروس کرونا در تمام ولایت‌های افغانستان شیوع پیدا کرده و شهر کابل بیشترین افراد آلوده به کرونا را دارند و قرار است سه مرکز دیگر برای تداوی و نگهداری بیماران کرونا در شهر کابل ایجاد شود.

گفتنی است که با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان کمک‌های صحی (بهداشتی) کشور امارات متحده عربی به کابل رسید.
وزارت امور خارجه افغانستان به تاریخ ۲۲ مه با نشر اعلامیه‌ای نوشت، بسته دوم کمک‌های بشردوستانه دولت امارت متحده عربی به افغانستان که شامل ۷ تٌن تجهیزات و وسایل طبی می‌باشند، به کابل رسید.

در این اعلامیه ذکر شده بود، در هواپیمای حامل این کمک‌ها به تعداد ۱۵۰ شهروند افغان که توانایی خرید بلیط را نداشتند به صورت رایگان از کشور امارات متحده عربی به افغانستان انتقال یافتند.

در این اعلامیه آمده بود: «دولت جمهوری اسلامی افغانستان به خاطر حمایت‌های بی‌شائبه، دوامدار و موثر آن کشور از مردم و دولت افغانستان در بخش‌های مختلف به ویژه ارسال کمک‌های بشردوستانه دراین شرایط دشوار شیوع کرونا ابراز سپاس نموده و خواهان توسعه هرچه بیشتر همکاری‌ها میان دو کشور می‌باشد».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.