رسانه خبری پیامِ ایرانی

روسیه در فکر ساخت یک ایستگاه فضایی جدید است | دانش و محیط زیست | DWبیش از بیست سال از آغاز فعالیت ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) می‌گذرد. به گزارش خبرگزاری آلمان، حال روسیه به ساخت یک ایستگاه فضایی جدید می‌اندیشد. دیمیتری روگوزین، رئیس سازمان فضانوردی روسیه امروز دوشنبه ۵ خرداد (۲۵ مه) در گفت‌وگویی با شبکه رادیویی نشریه “کومسومولسکایا پراودا” گفت: «کار ساخت این ایستگاه را باید بی‌درنگ شروع کرد».

او افزود: «روسیه همواره در عرصه ساخت ایستگاه‌های فضایی پیشتاز بوده است. حال باید این نکات روشن شود که آیا این ایستگاه فضایی جدید در سطح ملی فعالیت خواهد داشت یا بین‌المللی خواهد بود. همچنین باید مشخص کرد که آیا گردشگران فضایی هم اجازه بازدید از این ایستگاه را دارند یا نه».

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) در اواخر سال ۱۹۹۸، یعنی بیش از بیست سال پیش به فضا پرتاب شد. برنامه‌های روسیه و آمریکا برای این پروژه میلیاردی تا سال ۲۰۲۴ مشخص است. 

مدت‌هاست که در باره تمدید مأموریت این ایستگاه تا سال ۲۰۳۰ بحث و رایزنی‌های می‌شود. پرسش اما اینجاست که آیا تمدید فعالیت آن با توجه به وضعیت فنی ایستگاه مقدور است یا نه

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به اعتقاد رئیس سازمان فضانوردی روسیه، ایستگاه فضایی بین‌المللی “حداکثر هفت تا ده سال عمر خواهد کرد و در شماری از قسمت‌های آن نشانه‌های فرسودگی دیده می‌شود”.

در حال حاضر سه فضانورد در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می‌برند. این ایستگاه در فاصله ۴۰۰ کیلومتری کره زمین قرار دارد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.