رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۵ خرداد ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر و ۳ آتش نشان طی دو حادثه در شهرهای مشهد و گچساران دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، مدیر منطقه ۶ عملیات آتش نشانی مشهد از تلاش نجاتگران آتش نشانی برای رهاسازی پای کارگر از داخل محفظه آسیاب یک مرغداری در جاده تبادکان در حومه مشهد خبر داد.

 مرتضی باقری اظهار کرد: “در پی اعلام حادثه‌ای مبنی بر گیر کردن پای کارگر از داخل محفظه آسیاب یک مرغداری در جاده تبادکان به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتش نشانی مشهد بلافاصله گروه نجات ایستگاه شماره ۸ را به محل حادثه واقع در روستای کنارگوشه در منطقه تبادکان اعزام کرد”.

وی افزود: “با حضور نجاتگران در محل مشخص شد، کارگر ۴۵ ساله یک مرغداری که جهت تمیز کردن قیف دستگاه آسیاب دان مرغ به داخل آن رفته بود، متاسفانه بر اثر صیقلی بودن سطح قیف به داخل آسیاب کشیده و دچار حادثه می‌شود که با هوشیاری همسر این مرد که در محل حضور داشت، این خانم در کسری از زمان دستگاه را خاموش می کند، ولی بخشی از انگشتان پای فرد کارگر داخل دستگاه گیر می‌کند”.

وی خاطرنشان کرد: “نجاتگران ضمن رعایت نکات ایمنی و تحت نظارت تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل اقدام به برش دستگاه و رهاسازی پای کارگر از داخل پروانه فلزی آسیاب کردند و مرد جوان را برای سیر مراحل درمانی و انتقال به بیمارستان تحویل تکنسین‌های اورژانس دادند”.

مصدومیت ۳ آتش نشان در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایسنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از مصدومیت ۳ آتش نشان در عملیات آتش سوزی جنگلهای خونگه بنار و گناوه لری گچساران خبر داد.

بر اساس این گزارش، مصدومین به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.