رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | محکومیت چهار شهروند در کرمانشاه همزمان با تایید حکم یک شهروند دیگر در سنندج


خبرگزاری هرانا – چهار شهروند توسط دادگاه انقلاب کرمانشاه هرکدام به ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. همزمان حکم پنج سال حبس یک شهروند از اهالی شهرستان دیواندره، در دادگاه تجدیدنظر کردستان تایید شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، چهار شهروند به نام‌های “شهریار طهماسبی”، “اردشیر موسوی”، “مصطفی باقری آشنا” و “ارسلان هدایتی” توسط شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب کرمانشاه به ریاست قاضی شاهرخ مرادی هرکدام به ٩ ماە حبس تعزیری محکوم شدند.

بر اساس این گزارش اتهام مطروحه در دادنامه صادره “تبلیغ علیه نظام” و “تشکیل گروه به قصد برهم زدن نظم عمومی” عنوان شده است.

گفتنی است، “شهریار طهماسبی” پس از سپردن وثیقه از ایران خارج شده است.

از سوی دیگر طی روزهای گذشته، حکم پنج سال حبس تعزیری “صدیق سیفی” از اهالی دیواندره، در دادگاه تجدیدنظر کردستان عینا تأیید شده است.

این شهروند اواخر سال ٩٨ توسط شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی “سعیدی” از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی” و “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

لازم به ذکر است، پیشتر نیز در تاریخ ۱۵ و ۱۶ اسفندماه ۹۷، جلسه رسیدگی به اتهامات این ۴ شهروند اهل کرمانشاه و کردستان برگزار شده بود. این شهروندان در جریان بازداشت گسترده شهروندان غرب کشور در تیرماه ۹۷،  بازداشت و پس از حدود دو ماه با تودیع قرار و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

صدیق سیفی روز پنج شنبه ١٧ مرداد ۹۸ پس از ضبط وسایل شخصی‌، توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و در مهرماه ۹۸ با تودیع قرار از بازداشتگاه سپاه سنندج آزاد شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.