رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویروس کرونا؛ در شغل خود چقدر در معرض بیماری هستید؟


Index image for jobs by risk

بسیاری از کارکنان در سرتاسر جهان با شیوع ویروس کرونا به دور کاری مشغول شه اند و از خانه های خود کارشان را انجام می دهند، ولی خیلی ها هم با کاهش محدودیت ها به محل کارشان بازگشته اند.

شما در محل کارتان چقدر در معرض این ویروس قرار دارید؟

اطلاعات ارائه شده در اینجا درباره میزان تماس با دیگران در مشاغل گوناگون، بر اساس داده های پیش از شیوع کرونا و برقراری مقررات مربوط به فاصله گذاری اجتماعی است.

فهرست زیر را باز و شغل خود را پیدا کنید. سپس روی دگمه “جست و جو” کلیک کنید یا در موبایل با انگشت روی آن بزنید.

یک مرورگر یا برازر جدید با جاوا اسکریپت فعال و ارتباط اینترنتی برای مشاهده این صفحه ضروری است.

این اطلاعات بر اساس مشاغل در آمریکاست و هرچند امکان دارد که شیوه انجام بعضی کارها در آن کشور با جاهای دیگر متفاوت باشد، ولی به طور کلی از نظر میزان تماس با افراد دیگر، شبیه کشورهای در حال توسعه است.

مثلا در همه کشورها دست اندر کاران مشاغل مربوط به بهداشت و درمان به میزان بالایی در معرض بیماری و تماس با دیگران هستند. مشاغلی که از این دو جنبه در رده پایینتر قرار می گیرند، هنرمندان، وکلا و کارهای دفتری مانند کارمند منابع انسانی، بازاریابی و مشاوران مالی هستند.

نظافتچی ها، کارکنان زندان و کارگران کفن و دفن در میان مشاغلی هستند که بیشتر در معرض بیماری و ارتباط با دیگران قرار دارند.

در مجموع مشاغلی بیشتر از بقیه در معرض بیماری هایی مانند کووید-۱۹ قرار دارند که تماس نزدیکی با مردم برقرار می کنند و در عین حال پیش از این در معرض این بیماری نبوده اند.، مانند آرایشگران، بازیگران، رانندگان تاکسی و بناها.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.