رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار روزانه فوتی‌های کرونا در برزیل از آمریکا فراتر رفت


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت بهداشت برزیل سه‌شنبه ۲۶ ماه مه ۲۰۲۰ اعلام کرد که تعداد روزانه فوتی‌های کرونا در این کشور برای اولین بار طی ۲۴ ساعت اخیر از شمار آن در ایالات متحده آمریکا فراتر رفته است.

به گزارش خبرگزاری‌ها برزیل طی ۲۴ ساعت اخیر با ۸۰۷ فوتی از آمریکا با ۶۲۰ فوتی پیشی گرفته است.

برزیل اکنون از نظر سرعت انتشار ویروس کرونا با ۳۴۷,۸۹۸ مورد مبتلا پس از ایالات متحده آمریکا با یک میلیون و ۶۳۷ مورد مبتلا به ویروس کرونا در ردیف دوم قرار گرفته است. در آمریکا اما تعداد کل فوتی‌ها ۹۷,۹۷۱ تن در حالی که در برزیل شمار فوتی‌ها به ۲۳,۴۷۳ تن رسیده است.

این در حالی است که ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری برزیل پیش‌تر یکشنبه برای سومین بار کرونا را به مسخره گرفته و در مقابل کاخ ریاست جمهوری Planalto در برازیلیا پایتخت با برداشتن ماسک در میان طرفدارانش حاضر شده گفت؛ کرونا، آنفلوانزایی بیش نیست.

هیدروکسی کلروکین درمانی کووید-۱۹

از سویی وزارت بهداشت برزیل دوشنبه اعلام کرد که همچنان به توصیه‌هایش برای کاربرد داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان بیماران کووید -۱۹ ادامه می‌دهد و این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت اخیرا توصیه کرده، در راستای تدابیر پیشگیرانه، آزمایش‌های بالینی این دارو به طور «موقت» تعلیق شود.

وزارت بهداشت برزیل تحت فشارهای رئیس جمهوری این کشور در بیانیه‌ای بر استفاده گسترده از داروهای «کلروکین» و «هیدروکسی کلروکین» حتی در میان حالت‌های غیر وخیم مبتلا به ویروس کرونا تاکید کرده، در حالی که هنوز دلایل قاطعی مبنی بر تاثیرگذاری این دو دارو وجود ندارد.
این اقدام وزارت بهداشت برزیل اما با انتقادهای شدیدی از سوی جامعه علمی در برزیل که اکنون عنولن آسیب دیده‌ترین کشور از پاندمی کرونا در آمریکای لاتین را گرفته، مواجه شد.

این در حالی است که سازمان جهانی بهداشت دوشنبه اعلام کرد که به طور«موقت» در راستای اقداماتی پیشگیرانه انجام آزمایش‌های بالینی داروی هیدروکسی کلروکین را که با شرکایش در دیگر کشورها آغاز شده، تعلیق کرده است.

تیدروس ادهانوم مدیر سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تصمیم به تعلیق استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین پس از آن اتخاذ شد که گزارشی در هفته‌نامه پزشکی «لنست» کاربرد کلروکین یا مشتقات آن همانند هیدروکسی کلروکین برای مقابله با کووید – ۱۹را غیر فعال و احتمالا مضر دانسته است.

سازمان جهانی بهداشت بیش از دو ماه قبل آزمایش‌های بالینی را به ویژه درباره داروی هیدروکسی کلروکین و به منظور دست یافتن به درمانی برای کووید – ۱۹ آغاز کرده بود.

با استناد به آمارهای رسمی کشور ۲۱۰ میلیونی برزیل اکنون با ۳۶۳,۲۱۱ مورد مبتلای به ویروس کرونا و ۲۲,۶۶۶ فوتی عنوان بیشترین کشور آسیب دیده از کرونا در آمریکای لاتین را به خود اختصاص داده و در جهان پس از ایالات متحده آمریکا در ردیف دوم قرار گرفته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.