رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | طی سال گذشته؛ صدور بیش از ۲ هزار حکم جایگزین حبس در استان یزد


خبرگزاری هرانا –  رئیس کل دادگستری استان یزد از صدور بیش از ۲ هزار حکم جایگزین حبس در این استان طی سال ۹۸ خبرداد. به گفته او از این میان یک هزار و ۵۹ فقره حکم اجرا شده است که برخی از آن‌ها به علت برخی مشکلات ازجمله کمبود پابند الکترونیک معطل مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از میزان، رییس کل دادگستری استان یزد با اشاره به صدور بیش از ۲ هزار دادنامه با موضوع احکام مجازات جایگزین حبس از انواع مختلف در سال ۹۸ در استان یزد براساس سامانه‌های جامع آماری بیان داشت: از این تعداد دادنامه صادر شده در اجرای کیفری یک هزار و ۵۹ فقره حکم اجرا شده است که برخی از آن‌ها به علت برخی از مشکلات مثل کمبود پابند الکترونیک معطل مانده است.

دهشیری اجتناب دادستان‌های سراسر استان را از قرار‌های بازداشت موقت تا حد امکان را خواستار شد و یادآور شد: با توجه به اینکه اصل برعدم صدور قرار بازداشت موقت است مگر در موارد مصرح در قانون لذا دادستان‌ها باید تا آنجا که امکان دارد از قرار‌های بازداشت موقت تا حد امکان اجتناب نمایند و از سایر تامین‌های قانونی متناسب استفاده نمایند.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.