رسانه خبری پیامِ ایرانی

۵۳۲ جان باخته جدید در آمریکا و ۷ مورد تازه ابتلاء در چین که همه مسافر هستند


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

بر اساس سرشماری دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا صبح سه‌شنبه ۲۶ مه، ۵۳۲ جان‌باخته جدید ظرف ۲۴ ساعت گذشته را ثبت کرد که بدین ترتیب مجموع جان‌باختگان ناشی از کرونا در این کشور به ۹۸ هزار و ۲۱۸ مورد رسید.

این در حالی است که چین کانون اصلی و خواستگاه اولیه این ویروس ۷ مورد جدید ابتلاء به کرونا را در سرزمین اصلی خود ثبت کرده است.

بر اساس داده‌های انتشار یافته از سوی این دانشگاه که مرجع اصلی پیگیری شمار مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در آمریکا است، مجموع موارد ابتلاء به کووید ۱۹ در آمریکا به یک میلیون و ۶۶۲ هزار و ۳۷۵ مورد رسیده است.

شمار جان‌باختگان ثبت شده در آمریکا در روز سه شنبه ۲۶ مه، پائین ترین آمار در چند روز اخیر است با این حال میانگین موارد ابتلاء و مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا، بسیار بیشتر از سایر کشورهای بشدت آسیب دیده از این پاندمیک است.

روز دوشنبه ۲۵ مه، ۶۳۸ نفر آمریکا در اثر کووید ۱۹، ظرف ۲۴ ساعت جان باختند.شایان ذکر است که قربانیان کووید ۱۹ در آمریکا، میانگینی بالاتراز ۲۵۰۰ جان باخته در روز را در فاصله آغاز آوریل تا آغاز مه ثبت کرده است.

برغم این واقعیت که مجموع جان باختگان ناشی از کرونا در آمریکا در یک قدمی رسیدن به مرز ۱۰۰ هزار نفر است ، ۵۰ ایالت این کشور، روند برداشتن تدابیر قرنطینه به شکل پلکانی و متفاوت در هر ایالت در مقایسه با دیگر ایالت ها را آغاز کرده‌اند.

این در حالی است که به گفته کمیته بهداشت چین، این کشور، ۷ مورد جدید ابتلاء به کرونا را تا پایان روز دو شنبه ۲۵ مه در برابر ۱۱ مورد در روز پیش از آن در سرزمین اصلی خود، ثبت کرده است.

در بیانیه این کمیته آمده است که کلیه موارد تازه ابتلاء، از خارج کشور وارد شده و از مسافرانی هستند که با هواپیما وارد کشور شدند. همچنین ۲۹ مورد نیز شناسایی شدند که هیچ گونه علائم ابتلاء را نشان ندادند؛ در حالی که روز پیش از آن، شمار این موارد فاقد علائم، ۴۰ مورد بود.

مجموع موارد ابتلاء به کووید ۱۹ در سرزمین اصلی چین تا این لحظه، ۸۲۹۹۲ مورد است و شمار جان باختگان، هیچ تغییری نکرده و همچنان ۴۶۳۴ مورد باقی مانده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.