رسانه خبری پیامِ ایرانی

قتل ناموسی در ایران؛ ‘پدر رومینا با داس دخترش را کشت’


رومینا اشرفیحق نشر عکس
Social media

رسانه‌های محلی استان گیلان از قتل ناموسی دختری ۱۴ ساله به دست پدرش در روستایی در این استان خبر داده‌اند.

سایت‌های خبری و کانال‌های تلگرامی نوشته‌اند که پدر رومینا اشرفی او را در خواب “سر بریده است.”

بنا بر گزارش‌ها این قتل ناموسی روز اول خرداد در یکی از روستاهای بخش حویق در شهرستان تالش رخ داده، اما خبر آن چند روز بعد منتشر شده است.

رومینا در رابطه‌ای بوده که خانواده او به شدت مخالف آن بوده‌اند و به همین دلیل “از خانه فرار کرده بود”.

اما پلیس بعد از گزارش خانواده‌ها او و مرد همراهش را دستگیر کرده است. به گفته شاهدان محلی رومینا از ترس جانش نمی‌خواسته به خانه برگردد اما پلیس “طبق قانون” او را تحویل خانواده‌اش داده است.

بنا بر این گزارش‌ها بعد از بازگشت به خانه پدر رومینا در خواب به سراغ او می‌رود و ابتدا سعی می‌کند او را خفه کند، اما نمی‌تواند و با داس گردن او را می‌برد و “سرش را از تنش جدا می‌کند.”

مادر رومینا بعد از دیدن این صحنه با شیون و فریاد همسایه‌ها را خبر می‌کند و درنهایت پلیس پدر رومینا را دستگیر می‌کند.

نام “قاتل” روی اعلامیه ترحیم

این قتل ناموسی تکان‌دهنده که هنوز خبری از منابع درسمی درباره آن منتشر نشده، در فضای مجازی بازتابی گسترده همراه با شوک و ناباوری کاربران داشته است.

تصویری از اعلامیه ترحیم این دختر ۱۴ ساله دست‌به‌دست می‌شود که نام پدر او زیر نام مقتول و به عنوان اولین اسم از افراد صاحب عزا دیده می‌شود.

حق نشر عکس
Social media

این موضوع در کنار سرنوشت قضایی پرونده موجی از نفرت و انتقاد را در میان کاربران و شبکه‌های اجتماعی ایجاده کرده است.

بر اساس قانون مجازات اسلامی در ایران پدری که فرزندش را بکشد قصاص نمی‌شود و در صورت محکومیت در دادگاه به پرداخت دیه و حبس محکوم می‌شود.

دو روایت متفاوت

سایت میدان در گزارشی با مردی که گفته شده دوست رومینا اشرفی بوده و همین طور عموی مقتول صحبت کرده که دو روایت متفاوت از ماجرا تعریف کرده‌اند.

در این گزارش، بهمن ۳۵ ساله گفته است که پدر رومینا به دلیل آن که “مذهب ما یکی نبود” مخالف ازدواجشان بوده و در پی این مخالفت‌ها رومینا از او خواسته که “او را فراری بدهد”.

او می‌گوید آنها با هم فرار کرده‌اند تا این که پدر رومینا از او به دلیل “آدم‌ربایی” شکایت کرده و در نهایت پلیس آنها را دستگیر کرده است.

بهمن گفته است که یک شب در بازداشت بوده اما چون رومینا در بازجویی‌ها گفته که به اجبار همراه او نرفته، آزاد شده است.

اما اسفندیار اشرفی، عموی رومینا در گفت‌وگو با سایت میدان، بهمن را متهم کرده که “با زور و تهدید” رومینا را با خود برده و شش روز او را نگه داشته است.

او می‌گوید: ” بعد از این موضوع حتی ما خواستیم که بیایند و خواستگاری کنند اما خانواده آن پسر گفتند نه، پسر ما اشتباه کرده است. حتی عاقد آمده بود که عقدشان کند اما آن پسر قصدش چیز دیگری بود.”

عموی مقتول می‌گوید مادر ۴۰ ساله رومینا شرایط روحی خوبی ندارد و زندگی برادر شش ساله رومینا “نابود شده است.”منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.