رسانه خبری پیامِ ایرانی

افغانستان…نگرانی سازمان ملل از معرفی والیان جدید برای برخی ولایات توسط عبدالله


سازمان ملل: جابه‌جایی مقام‌ها با استفاده از زور نگران کننده است


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

نمایندگی سازمان ملل متحد (یوناما) در کابل شنبه ۲۲ فوریه از معرفی والی‌های جدید برای برخی ولایت‌های افغانستان توسط عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» ابراز نگران کرد.

یوناما با آنکه در اعلامیه‌اش از فرد یا تیم انتخاباتی خاصی نام نبرده اما نوشته است، جا به جایی مقام‌های دولتی در ولایت‌ها با استفاده از زور بسیار نگران کننده است.

در این اعلامیه آمده: «در حالی که تلاش‌ها برای تحقق کاهش خشونت جریان دارد، تا منجر به آغاز گفت‌وگوی بین الافغانی شود، اما توسل به زور یا هر وسیلۀ غیرقانونی، امید مردم برای صلح را به خطر می اندازد».

یوناما از همه طرف‌ها خواسته به فیصله نهادهای قانونی حرمت بگذارند از راه گفت‌وگو مشکلات‌اش را حل کنند.

از سوی دیگر، برخی منابع خبری گزارش دادند که عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» امروز شنبه محمد نور رحمانی را به عنوان والی جدید سرپل معرفی کرد. رحمانی از نزدیکان جنرال دوستم گفته شده است.

قابل ذکر است که نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری پس از نزدیک به پنج ماه سه‌شنبه ۱۸ فوریه ۲۰۲۰ اعلام شد که براساس آن محمد اشرف غنی برنده انتخابات اعلام شد.

اما عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» نتایج انتخابات را نپذیرفت و هشدار داد براساس آرای پاک و بایومتریک شده، برنده انتخابات است و حکومت همه شمول تشکیل می‌دهد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.