رسانه خبری پیامِ ایرانی

فرانسه و آلمان خواستار بازگشایی مرزهای کشورهای اروپایی شدند


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

فرانسه و آلمان به تازگی از کشورهای اروپایی خواستند تا برای بازگشایی مرزها هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

ریشار فران، رئیس مجلس ملی فرانسه و ولفگانگ شوبله، همتای آلمانی‌اش روز سه‌شنبه ۲۶ مه ۲۰۲۰ اعلام کردند: «فرانسه و آلمان باید به محض فراهم شدن شرایط در جهت برقراری مجدد رفت و آمد آزاد درون فضای شنگن اقدام کنند.»

رئیس مجلس ملی فرانسه و رئیس پارلمان آلمان اعلام کردند: «پیامدهای سنگین بسته ماندن مرز آلمان و فرانسه تا این زمان به جز استان‌های مرزی بر سایر نقاط در دو کشور نیز تأثیر گذاشته است. این پیامدها به ویژه ترمیم روابط میان فرانسه را نیز دشوار خواهد ساخت و بنابراین باید در این زمینه سریع اقدام کرد.»

به گزارش یورو نیوز، تاریخ در نظر گرفته شده برای بازگشایی مرزهای داخلی اروپا از نیمه ماه ژوئن است.

خواست آلمان و فرانسه برای باز کردن مرزها در حالی است که خبرگزاری فرانس پرس ۲۱ مه ۲۰۲۰ در گزارشی نوشت، تا روز ۲۱ مه، بیش از ۵ میلیون کرونایی در جهان ثبت شده‌اند و ۷۰% آنها در اروپا و آمریکا هستند.

از سوی دیگر، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه ۱۸ مه ۲۰۲۰ در بیانیه مشترکی ۵۰۰ میلیارد یورو برای تضمین همبستگی و رشد اتحادیه اروپا اختصاص دادند.

قبل از این در ۱۴ مه اتحادیه اروپا اعلام کرده بود، آژانس بهداشتی این اتحادیه اروپا تایید کرد که واکسن کووید۱۹ در «بهترین سناریو»، ظرف یک سال آماده خواهد شد.

این آژانس اظهار داشت که بر اساس یک سناریوی «خوش بینانه»، کاربرد واکسن ظرف یک سال می‌تواند مورد تائید قرار بگیرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.