رسانه خبری پیامِ ایرانی

شادی مکزیکی‌ها از تولد ″پاندمی″ و ″قرنطینه″ | دانش و محیط زیست | DWویروس جدید کرونا و بیماری کووید ۱۹ در این دوران همه چیز را تحت‌الشعاع قرار داده است، حتی نامگذاری جانوران را.

در ۲۰ مارس امسال در باغ وحش شهر کوردوبا در مکزیک دو بچه شیر کوهی به دنیا آمدند که مسئؤلان باغ وحش حال نامی برای آنان انتخاب کرده‌اند.

آنان نام توله ماده را Pandemia (پاندمی) و توله شیر نر را Cuarantena (قرنطینه) گذاشته‌اند. گونزالو رودریگز، از مسئولان این باغ وحش در این رابطه به خبرگزاری فرانسه گفته است: «ما با این کار می‌خواستیم به مردم آگاهی بدهیم که به عنوان جامعه باید مسئولانه و متحدانه با بحران روبرو شویم».

این دو بچه شیر در زمانی متولد شده‌اند که باغ وحش کوردوبا به خاطر “پاندمی” کرونا تعطیل بود و به عبارتی در “قرنطینه” به سر می‌برد.

از دید مسئولان، تعطیلی باغ وحش و نبود بازدیدکنندگان در زمان تولد این بچه شیرهای کوهی بسیار مثبت بوده، چرا که به گفته رودریگز حضور انسان‌ها برای جانوران تا اندازه‌ای استرس‌زا است.

بچه شیرهای کوهی در زمان تولد معمولا خال‌های سیاهرنگ دارند که با گذشت زمان ناپدید می‌شوند. “پدر و مادر” این دو بچه شیر قبلا در یک سیرک فعال بودند، اما از آنجایی که از سال ۲۰۱۵ میلادی حضور و به‌کارگیری جانواران در سیرک‌ها در مکزیک ممنوع شده، آن‌ها به باغ وحش منتقل شدند.

در خور توجه آنکه پنج روز پیش از تولد این بچه شیرهای کوهی در همین باغ وحش یک بچه ببر به دنیا آمده بود که مسئولان نام “کووید” را برای او انتخاب کرده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.