رسانه خبری پیامِ ایرانی

استمداد ایتالیا از داوطلبان برای کنترل فاصله‌گذاری | جهان | DWبا لغو مقررات منع تردد در ایتالیا، قرار است ۶۰هزار نیروی داوطلب برای کنترل فاصله‌گذاری‌های اجتماعی به کمک دولت بشتابند. فرانچسکو بوچیا، وزیر امور منطقه‌ای ایتالیا می‌گوید: «کسانی که به اجتماعات و زندگی شبانه ادامه می‌دهند، به خانواده‌های سوگوار و قربانیان کرونا دهن‌کجی می‌کنند.»

بوچیا گفته که نیروهای داوطلب قرار نیست تنها بر رعایت مقررات دولتی نظارت داشته باشند، بلکه بخشی از همکاری‌های محلی و مردمی محسوب می‌شوند که به طور مثال، برای همسایه‌ها خرید می‌کنند یا امور ضروری آنها را انجام می‌دهند. 

هدف دولت این است که مردم خودشان رعایت مقررات کرونا را رصد کنند و مراقب هم باشند، اما خطر اصلی اینجاست که مداخله شهروندان در زندگی و رفتار یکدیگر، باعث کشمکش و سوءتفاهم شود و جنبه “پلیسی” پیدا کند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

هم‌زمان با این مسئله، موضوع صدها نفری که به طور غیرقانونی وارد خاک ایتالیا شده‌اند، بحث برانگیز شده‌ است. در حالی که پلیس و ارتش ایتالیا می‌کوشند مهاجران را یافته و قرنطینه کنند، تصاویر منتشره در رسانه‌های این کشور نشان می‌دهد که در روزهای آخر هفته، چند قایق، مهاجرانی را در سواحل جنوبی تخلیه کرده‌اند.

به دلیل بحران کرونا، هر مسافری که وارد ایتالیا می‌شود، اعم از قانونی یا غیرقانونی، باید دو هفته قرنطینه شود. بر همین اساس در جزیره کوچک لینوسا، مابین آفریقا و سیسیل، حدود ۵۰ مهاجر در قرنطینه نگاهداری می‌شوند تا سپس به لامپه‌دوسا منتقل شوند. 

آژانس خبری “آسنا” می‌نویسد تنها در روز یکشنبه، در پالما دی مونته‌چیارو، ۴۰۰ نفر از دریا پا به خشکی گذاشتند: «آنها سپس جلوی خودروهای عبوری را گرفته و تقاضای آب و کمک کردند.» این در حالی است که گارد ساحلی ایتالیا در سیسیل، مترصد یافتن کشتی بزرگی بود که گفته می‌شد حامل مهاجران است.

“آسنا” از وزارت کشور ایتالیا نقل کرده که تا ۲۲ مه سال ۲۰۲۰، حدود ۴۵۰۰ مهاجر از طریق مدیترانه خود را به این کشور رسانده‌اند که در مقایسه با سال گذشته ۱۳۶۰ نفر کمتر است. در سال ۲۰۱۸ این میزان به مراتب بیشتر و متجاوز از ۱۰هزار نفر بود.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ایتالیا از روز دوشنبه ۵ خرداد (۲۵ مه)، تست کارایی آنتی‌بادی کرونا روی ۱۵۰هزار نفر را نیز شروع کرده است. این عده، شهروندان داوطلب  ۲۰۰۰ نقطه ایتالیا هستند و وزارت بهداشت و مراکز پژوهشی و پوشکی ایتالیا با کمک صلیب سرخ این کشور، خون این عده را آزمایش می‌کنند و تضمین داده‌اند که هویت داوطلبان کاملا محفوظ خواهد ماند.

در همین حال کارشناسان پزشکی اعلام کرده‌اند که نخستین مورد ابتلا به کرونا در ایتالیا، به ماه دسامبر باز می‌گردد.

پژوهش‌های آنتی‌بادی در ایتالیا در ماه آوریل شروع شده‌اند. هدف این آزمایشات، پی بردن به این سوال است که آیا در خون بیماری که به ویروس مبتلا شده، پادتن وجود دارد یا خیر.

در اسپانیا نیز آزمایش‌ آنتی‌بادی از ماه آوریل روی ۹۰هزار نفر شروع شد. این روند قرار بود در آلمان نیز آغاز شود اما انستیتو کخ، طرح پیش‌بینی شده برای تست ۳۰هزار نفر را به سپتامبر موکول کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.