رسانه خبری پیامِ ایرانی

اتحادیه خدمات جنسی آلمان خواهان بازگشایی روسپی‌خانه‌ها شد | آلمان | DW 

دولت‌ها در نخستین اقدامات خود برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا (سارس‌کوو ۲) تمام اماکنی را که میعادگاه افراد خاصی بودند و به علت نزدیکی فیزیکی مراجعه‌کنندگان به یکدیگر، می‌توانستند به گسترش ویروس کشنده دامن بزنند، تعطیل کردند.

روسپی‌خانه‌ها جزو این اماکن هستند و با وجود کاهش محدودیت‌های کرونایی در آلمان هنوز اجازه بازگشایی نیافته‌اند.

هفته گذشته ۱۶ نماینده وابسته به احزاب سوسیال دموکرات و دموکرات مسیحی در پارلمان آلمان در نامه‌ای به رؤسای دولت‌های ایالتی خواستار تعطیلی دائم مراکز عرضه خدمات جنسی شدند.

آنها تن‌فروشی را کاری «غیرانسانی»، مخرب و ضدزن نامیده‌اند و تاکید کرده‌اند که کارگران جنسی در بیشتر موارد با اعمال خشونت وادار به انجام آن می‌شوند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

امضاکنندگان نامه ضمن اشاره به «تجربه سوئد» توصیه کردند که دولت با برنامه‌های حمایتی، به زنان روسپی برای خروج از این شغل کمک کنند. در سوئد تن‌فروشی به عنوان شکلی از خشونت علیه زنان ممنوع است.

اعتراض دست‌اندرکاران 

اتحادیه خدمات جنسی آلمان که از منافع صاحبان روسپی‌خانه‌ها حمایت می‌کند و به مشکلات زنان تن‌فروش نیز می‌پردازد، به خواست ۱۶ نماینده مجلس واکنش نشان داده و در نامه‌ای سرگشاده که روز سه‌شنبه، ششم خرداد (۲۶ مه) در وبسایت این اتحادیه منتشر شده، به آنها انتقاد کرده است.

اتحادیه خدمات جنسی در ادامه نامه خود ضمن بیان اینکه هیچ چیزی ادامه تعطیلی روسپی‌خانه‌ها را توجیه نمی‌کند، نوشته است، به جای ممنوعیت روسپی‌گری، بهتر است که برای زنان تن‌فروش برنامه‌هایی برای خروج از این شغل و پرداختن به مشاغل دیگر تدوین شود.

در ادامه نامه سرگشاده اتحادیه آمده است که این ممنوعیت، روسپی‌گری را به اماکن غیرقانونی و غیرقابل کنترل سوق می‌دهد.

این نهاد اجتماعی خواستار بازگشایی مراکز عرضه خدمات جنسی شده است، زیرا به آنها نیز تحت فشار محدودیت‌های کرونایی خسارت مالی زیادی وارد شده است.

اتحادیه خدمات جنسی ضمن تاکید بر اینکه از نظر «اپیدمی‌شناسی» بین سالن‌های ماساژ غیربهداشتی و روسپی‌خانه‌ها هیچ تفاوتی وجود ندارد گفته است، کارگران جنسی پیش از بروز پاندمی کرونا هم می‌دانستند که باید مقررات بهداشی را رعایت کنند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

با وجود این، اتحادیه برنامه جامعی برای رعایت مقررات بهداشتی در نظر گرفته و جزئیات آن را در اختیار دولت گذاشته است.

این اتحادیه همچنین یادآور شده است که زنان تن‌فروش به طور مرتب تحت مراقبت اداره بهداشت هستند و همواره مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

بر اساس قانونی که در سال ۲۰۰۱ دولت ائتلافی سوسیال دمکرات و سبزها تهیه شد و به تصویب رسید، روسپی‌گری برای نخستین بار در آلمان به عنوان یک حرفه عادی شناخته شد.

طبق این قانون روسپیان از خدمات اجتماعی مانند بیمه درمانی، بیمه بیکاری و حقوق بازنشستگی برخوردار شدند و می‌بایست مانند دیگر شاغلان مالیات بپردازند.

در آلمان ۳۳ هزار روسپی به طور رسمی ثبت شده است اما کارشناسان معتقدند که شمار واقعی آنان به‌مراتب بیشتر است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.